Translation talk:B command txt/pl

From UFO:AI

Author: tempsanity (talk, contrib)

Projekty -- Centrum Dowodzenia

POZIOM DOSTĘPU CZARNY

Jednostka interwencyjna PHALANX

Streszczenie konstrukcji, Kategoria Sigma -- Wyłącznie do wglądu dowódcy

Filed: 30 Czerwca 2027

Przez: Dr. Richard Strohm, Dowódca bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji na Pacyfiku
Przegląd

Command.png

Do wszystkich szacownych person czytających ten raport -- tia, jasne -- Powinienem was ostrzec że jestem trochę pijany i dyktuję końcówkę mojej papierkowej roboty chwilę przed tym jak zamkną tę bazę na zawsze. Zapewne będę już dawno martwy kiedy ktoś dokopie się do jakichkolwiek informacji na temat tego starego projektu, więc nie będę miał żadnych problemów w związku z tym co tu mówię. Przy okazji, ten sukinsyn Sekretarz Obrony może sobie wsadzić piłę łańcuchową w dupę. Razem z tymi jego 'Cięciami budżetowymi'.

W każdym razie, dokonaliśmy kilku modernizacji w CD, więc muszę podesłać nowy raport.

Centrum Dowodzenia jest sercem każdej bazy PHALANX. Koordynuje wszystkie działania w bazie, od badań po inżynierię, gromadzi i interpretuje dane z instalacji radarowych, oraz służy jako centrum strategiczne w którym planuje się przebieg misji. Jest także tak zwanym ośrodkiem 3K (Kierowania/Kontroli/Komunikacji) który zarządza i kieruje wszystkimi naszymi walkami powietrznymi. Baza mogłaby nadal funkcjonować bez Centrum Dowodzenia, ale byłaby ślepa, głucha i głupia; nasze samoloty przechwytujące nie mogłyby nawet wystartować z powodu braku systemu zarządzania ruchem.

Centrum Dowodzenia jest wypełnione od podłogi do sufitu całkowicie nowymi serwerami H-9000 i najnowszym sprzętem do komunikacji, które to są właśnie rozrywane na części przez zbirów z młotami pneumatycznymi. Ten sprzęt nie funkcjonuje bez elektrowni zapewniającej mu odpowiedni dopływ prądu.

Z moich doświadczeń wynika, że większość personelu zarządzającego żyje w Centrum Dowodzenia, ale mówiono mi że niższym stopniem pracownikom udaje się zobaczyć swoją pryczę raz na kilka dni. Moim zdaniem to tylko plotka.


Sugerowana Doktryna Postępowania

W mało prawdopodobnym wypadku wybudowania tej instalacji w przyszłości, należy jej zapewnić ilość mocy potrzebną do poprawnego działania i umieścić w dobrze strzeżonym miejscu, daleko od wejścia do bazy i hangarów. Jeśli baza zostanie zaatakowana, obrona Centrum Dowodzenia powinna być najwyższym priorytetem, ponieważ w przypadku jego zniszczenia nie jesteśmy w stanie stawić wrogowi jakiegokolwiek efektywnego oporu, aż do czasu naprawy CD.

Dodatki

Uzupełnienie, Oficer wykonawczy Abel S. Howard, 18 Marca 2084:

Stare plany Centrum Dowodzenia zostały uaktualnione przez naszych inżynierów w celu wymiany antycznego serwera H-9000 i terminali na współczesne hologramowe stacje robocze i świeżą instalację superkomputera. Wszystkie pozostałe komponenty są nadal wydajne i nadają się do użytkowania.
Kategoria:Ogólna Kategoria:Moduły

Projekty Techniczne -- Centrum Dowodzenia

POZIOM DOSTĘPU: CZARNY

Jednostka interwencyjna PHALANX

Dokument techniczny, Kategoria Sigma -- tylko do wglądu dowódcy

Sporządzony: 30 Czerwca 2027

Przez: Dr. Richard Strohm, Dowódca bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Pacyficznych
Przegląd

Command.png

Do wszystkich szacownych person czytających ten raport -- tia, jasne -- Powinienem was ostrzec że jestem trochę pijany i dyktuję końcówkę mojej papierkowej roboty na chwilę przed tym jak zamkną tę bazę na zawsze. Zapewne będę już dawno martwy, kiedy ktoś dokopie się do jakichkolwiek informacji na temat tego starego projektu, więc nie będę miał żadnych problemów w związku z tym, co tu piszę. Przy okazji: niech ten skurczybyk, Sekretarz Obrony, przytnie sobie własny tyłek w ramach swoich ulubionych cięć budżetowych.

W każdym razie, ja swoją robotę zamierzam dokończyć – oto raport dotyczący ostatnich zmian w wyposażeniu Centrum Dowodzenia.

Centrum Dowodzenia jest sercem każdej bazy PHALANX. Koordynuje wszystkie działania w bazie, od badań po inżynierię; gromadzi i interpretuje dane z instalacji radarowych oraz służy jako centrum strategiczne w którym planuje się przebieg misji. Jest także tak zwanym ośrodkiem 3K (Kierowania/Kontroli/Komunikacji) który zarządza i kieruje wszystkimi naszymi walkami powietrznymi. Baza mogłaby nadal funkcjonować bez Centrum Dowodzenia, ale byłaby ślepa, głucha i głupia; nasze samoloty przechwytujące nie mogłyby nawet wystartować z powodu braku systemu zarządzania ruchem.

Centrum Dowodzenia jest wypełnione od podłogi do sufitu całkowicie nowymi serwerami H-9000 i najnowszym sprzętem do komunikacji, zasilanym przez prąd z naszej wewnętrznej elektrowni. Na marginesie dodam, że wszystko jest właśnie rozrywane na części przez zbirów z młotami pneumatycznymi.

Z moich doświadczeń wynika, że większość personelu zarządzającego żyje w Centrum Dowodzenia, ale mówiono mi, że niższym stopniem pracownikom udaje się zobaczyć swoją pryczę raz na kilka dni. Moim zdaniem to tylko plotka.


Sugerowana Doktryna Postępowania

W mało prawdopodobnym wypadku wybudowania tego modułu bazy w przyszłości, należy jej zapewnić ilość mocy potrzebną do poprawnego działania i umieścić w dobrze strzeżonym miejscu, daleko od wejścia do bazy i hangarów. Jeśli baza zostanie zaatakowana, obrona Centrum Dowodzenia powinna być najwyższym priorytetem, ponieważ w przypadku jego zniszczenia nie będziemy w stanie stawić wrogowi jakiegokolwiek efektywnego oporu.

Dodatki

Uzupełnienie, Oficer wykonawczy Abel S. Howard, 18 Marca 2084:

Stare plany Centrum Dowodzenia zostały uaktualnione przez naszych inżynierów w celu wymiany antycznego serwera H-9000 i terminali na współczesne hologramowe stacje robocze. Wszystkie pozostałe komponenty są nadal wydajne i nadają się do użytkowania.
Kategoria:Ogólna Kategoria:Moduły