Translation:B command txt/pl

From UFO:AI

Specyfikacja techniczna: Centrum Dowodzenia

POZIOM DOSTĘPU: CZARNY

Jednostka interwencyjna PHALANX

Dokument techniczny, Kategoria Sigma - tylko do wglądu dowódcy

Sporządzony: 30 Czerwca 2027

Przez: Dr Richard Strohm, Dowódca bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Pacyfiku
Przegląd

Command.png

Do wszystkich szacownych person czytających ten raport -- tia, jasne -- Powinienem was ostrzec, że jestem trochę pijany i dyktuję końcówkę mojej papierkowej roboty na chwilę przed tym, jak zamkną tę bazę na zawsze. Zapewne będę już dawno martwy, kiedy ktoś dokopie się do jakichkolwiek informacji na temat tego starego projektu, więc nie będę miał żadnych problemów w związku z tym, co tu piszę. Przy okazji: niech ten skurczybyk, Sekretarz Obrony, przytnie sobie własny tyłek w ramach swoich ulubionych cięć budżetowych.

W każdym razie ja swoją robotę zamierzam dokończyć – oto raport dotyczący ostatnich zmian w wyposażeniu Centrum Dowodzenia.

Centrum Dowodzenia jest sercem każdej bazy PHALANX. Koordynuje wszystkie działania w bazie, od badań po inżynierię; gromadzi i interpretuje dane z instalacji radarowych oraz służy jako centrum strategiczne, w którym planuje się przebieg misji. Jest także tak zwanym ośrodkiem 3K (Kierowania/Kontroli/Komunikacji) który zarządza i kieruje wszystkimi naszymi walkami powietrznymi. Baza mogłaby nadal funkcjonować bez Centrum Dowodzenia, ale byłaby ślepa, głucha i głupia; nasze samoloty przechwytujące nie mogłyby nawet wystartować z powodu braku systemu zarządzania ruchem.

Centrum Dowodzenia jest wypełnione od podłogi do sufitu całkowicie nowymi serwerami H-9000 i najnowszym sprzętem do komunikacji, zasilanym przez prąd z naszej wewnętrznej elektrowni. Na marginesie dodam, że wszystko jest właśnie rozrywane na części przez zbirów z młotami pneumatycznymi.

Z moich doświadczeń wynika, że większość personelu zarządzającego żyje w Centrum Dowodzenia, ale mówiono mi, że niższym stopniem pracownikom udaje się zobaczyć swoją pryczę raz na kilka dni. Moim zdaniem to tylko plotka.


Sugerowana Doktryna Postępowania

W mało prawdopodobnym wypadku wybudowania tego modułu bazy w przyszłości należy jej zapewnić moc potrzebną do poprawnego działania i umieścić w dobrze strzeżonym miejscu, daleko od wejścia do bazy i hangarów. Jeśli baza zostanie zaatakowana, obrona Centrum Dowodzenia powinna być najwyższym priorytetem, ponieważ w przypadku jego zniszczenia nie będziemy w stanie stawić wrogowi jakiegokolwiek efektywnego oporu.

Dodatki

Uzupełnienie, Szef sztabu Abel S. Howard, 18 Marca 2084:

Po wymianie antycznego serwera H-9000 i terminali na współczesne hologramowe stacje robocze, stare plany Centrum Dowodzenia zostały uaktualnione przez naszych inżynierów. Wszystkie pozostałe komponenty są nadal wydajne i nadają się do użytkowania.