Translation:Heavylaser txt/pl

From UFO:AI
Jump to navigation Jump to search

Hasło UFOpedii

Propozycja

DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Propozycja: Ciężki laser

Niniejsza propozycja projektu badawczego jest jedną z całego pakietu projektów związanych z rozwojem broni laserowej, który przesłaliśmy na Pana ręce.

Podczas prac nad technologią laserów o pracy ciągłej poczyniliśmy szereg spostrzeżeń, które po zainwestowaniu dodatkowych środków i czasu naszych naukowców mogą stać się podstawą nowych, niezależnych projektów badawczych. Jednym z ciekawszych pomysłów jest konstrukcja ciężkiego lasera – oręża o mocy znacznie przewyższającej siłą ognia pistolet i karabin laserowy. Nowa broń nie powinna być cięższa i trudniejsza w obsłudze niż ręczna wyrzutnia rakiet HPML.

Wstępne analizy wskazują, że ciężki laser doskonale spisywałby się jako ciężka broń bezpośredniego wsparcia piechoty, a przy tym stanowiłby świetne uzupełnienie naszego arsenału. Arsenału, w którym jak dotąd brakuje uzbrojenia łączącego dużą siłę ognia z celnością.

Prace ruszą, jak tylko otrzymamy Pańską autoryzację, Dowódco.

--mjr Navarre


Wynik

DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Re: Ciężki laser

Dowódco, nasze badania zakończyły się sukcesem. Prototyp ciężkiego lasera został przetestowany i jest gotowy do wdrożenia do produkcji.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, ta broń to prawdziwa rewolucja w naszym arsenale (przynajmniej w dziale broni ciężkich). W rękach doświadczonego żołnierza nowy laser może stać się naprawdę niebezpiecznym i skutecznym orężem, pozwalającym prowadzić ciężki i celny ogień na daleki dystans. To znakomity dodatek do naszego wyposażenia, wypełniający niezajętą dotąd "niszę ekologiczną".

Oczywiście, nowa konstrukcja nie jest pozbawiona pewnych ograniczeń. Jej ciężar i rozmiary wymagają, by obsługiwana była przez silnych i rosłych operatorów; z tego samego względu nie pozwala też na błyskawiczną reakcję w odpowiedzi na zaskakujące wydarzenie podczas walki. Ciężki laser konsumuje także olbrzymie zasoby energii - 30 sekund ciągłego ognia powoduje kompletne zużycie jednego pakietu fluoro-deuterowego, a czas przeładunku to dłuższa chwila.

Znaną słabością broni laserowej jest także problem z koncentracją wiązki w celu, jeśli przechodzi ona przez ogień, chmury dymu bądź jakiekolwiek inne aerozolowe zanieczyszczenia powietrza. Efekt rozpraszający może wręcz uniemożliwić skuteczne używanie tego rodzaju uzbrojenia. Trzeba też po raz kolejny podkreślić, że nasi żołnierze muszą wyrobić w sobie szósty zmysł i zachować szczególną ostrożność podczas używania laserów oraz poruszania się po polu walki – wiązka laserowa jest niewidoczna gołym okiem. Moment nieuwagi może dużo kosztować, energia naszych laserów jest na tyle wysoka, że wystarczy czas krótszy niż sekunda, by przepalić zwykły pancerz i tkanki aż do kości.

Cele dobrze opancerzone, wliczając w to bojowe roboty Obcych, mogą być w stanie chwilowo znosić działanie wiązki laserowej. Jest to jeden z powodów, dla których doradzamy używanie zróżnicowanego arsenału broni ciężkich. Pomimo swoich zalet, zastąpienie wszystkich broni ciężkich opisywanym przez nas laserem nie jest rekomendowane.

Każdy z żołnierzy wyposażonych w broń laserową powinien mieć przy sobie przynajmniej jeden zapasowy pakiet FD.

--mjr Navarre


Typ uszkodzeń

Zdolność

Linki