Translation talk:Coilgun txt/pl

From UFO:AI
Jump to navigation Jump to search

Hasło UFOpedii

Propozycja

DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Propozycja: Karabin Gaussa


Dowódco.

Opierając się na obcej technologii „Igłowca” wpadliśmy na ciekawy pomysł. Dzięki połączeniu szybkozmiennych generatorów magnetycznych - będących źródłem zasilania broni Obcych - z zaprojektowanymi przez nas karabinami elektromagnetycznymi moglibyśmy stworzyć nową, niezwykłą broń dostępną dla naszych żołnierzy. Broń ta byłaby następcą używanego przez nas karabinu snajperskiego, nazwaną Karabinem Gaussa.

„Igłowiec” jest straszną bronią, niemniej jednak przewaga pojedynczych kul nad wieloma pociskami wystrzeliwanymi jednocześnie jest niezaprzeczalna: większa stabilność lotu, lepsze właściwości przebijające, a co najważniejsze: nadzwyczajna zdolność unieszkodliwiania wroga za pierwszym strzałem. Nie bez powodu snajperzy wyznają zasadę „pierwszy strzał musi zabić” - cel musi zostać wyeliminowany, zanim w ogóle dowie się o istnieniu snajpera.

Na chwilę obecną planujemy zaadaptowanie elementów elektromagnetycznych i źródła energii z „Igłowca” do broni o większej lufie i bardziej przyjaznym kształcie. Chcemy również przeprojektować pociski, aby zwiększyć ich zdolność zadawania obrażeń. Całość będzie znacznie lepsza od obecnie używanego karabinu snajperskiego S-1, celniejsza od Działa Lorentza i o dużo większej sile ognia niż „Igłowiec”.

Proszę dać znać, jak tylko będziemy mogli ruszyć z projektem.

--mjr Paul Navarre


Wynik

DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Propozycja: Re: Karabin Gaussa

Dowódco.

Chciałbym przedstawić Panu ukończony prototyp Karabinu Gaussa.

Połączenie systemu zasilania broni Obcych z niektórymi rozwiązaniami z Działa Lorentza pozwoliło na rozwiązanie wielu problemów tkwiących w planach nowej broni snajperskiej. 100 lat temu wydajność tego typu broni wynosiła mniej niż 2%, co oznaczało, że energia pocisku w chwili uderzenia była mniejsza niż 2% energii użytej na jego wystrzelenie. Nawet przy obecnej technice osiągamy wydajność poniżej 10%, przy czym „Igłowiec” osiąga wartości nawet 70%. Osiągnięcie tego poziomu może nam zająć lata, ale pracując nad projektem Karabinu Gaussa, uzyskaliśmy coś, co jest jednocześnie praktyczne i efektywne na polu bitwy.

W celu osiągnięcia większego przyspieszenia pocisku zaprojektowaliśmy nowy rodzaj amunicji bazujący na powłoce igieł Obcych. Kształtem przypomina standardową amunicję penetrującą, jest jednak wykonany z materiałów nieznanych na Ziemi. Pociski odłamkowo-penetrujące są zwykle używane do dużo większych kalibrów, np. przy pociskach przeciwczołgowych. Udało nam się je jednak odpowiednio zmniejszyć do naszych potrzeb i osiągnęliśmy wręcz fenomenalne możliwości przebijania pancerzy, znacznie lepsze niż jakiejkolwiek innej broni, którą dysponujemy. Obiektywnie rzecz biorąc, Karabin Gaussa jest w chwili obecnej bronią o największym kalibrze przeznaczoną dla piechoty na całej planecie.

Zaimplementowaliśmy również - na wzór „Igłowca” - celownik holograficzny, dzięki czemu broń jest wyjątkowo celna i wygodna w użyciu.

Zalety Karabinu Gaussa jako broni snajperskiej są oczywiste. Nie ma odrzutu ani błysku światła z lufy przy oddawaniu strzału. W przeciwieństwie do Działa Lorentza nic oprócz pocisku nie opuszcza lufy – nawet mgiełka rozgrzanego metalu z pocisku, która mogłaby posłużyć do namierzenia strzelca w podczerwieni. Oprócz odgłosu pocisku pokonującego barierę dźwięku nic nie jest w stanie ujawnić pozycji snajpera, dzięki czemu może on pozostać w ukryciu nawet w starciu z obcą technologią. Co najważniejsze, testy balistyczne wskazują, że powinniśmy być w stanie wyeliminować większość Obcych jednym strzałem.

Oczywiście byliśmy zmuszeni do dokonania pewnych poświęceń – duża waga wynikająca z umieszczenia cewek elektromagnetycznych i elektryki w lufie, mała pojemność magazynku ze względu na duży kaliber oraz jego znaczne rozmiary i waga. Pomimo tego uważam, że Karabin Gaussa powinien zastąpić większość karabinów snajperskich SR-1, gdyż za pomocą tej starszej broni nie jesteśmy w stanie konkurować z opancerzeniem Obcych.

Sugeruję pozostawienie SR-1 jako lekkiej broni snajperskiej do celów przeciwpiechotnych i wysuwanie na pierwszy plan Karabinów Gaussa jako głównej broni dalekiego zasięgu. Obcy z pewnością zaczną się jej obawiać.

--mjr Paul Navarre




Rodzaj uszkodzeń

Zdolność