Translation:Ugv weapon autocannon txt/pl

From UFO:AI

Specyfikacja techniczna: Działko automatyczne

POZIOM DOSTĘPU: CZARNY

Jednostka interwencyjna PHALANX

Dokument techniczny, Kategoria Sigma – tylko do wglądu dowódcy

Sporządzony: 19 Marca 2084

Przez: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich


Przegląd

Działko automatyczne jest podstawową bronią BPN. Proste, efektywne i zaprojektowane, by zminimalizować zagrożenie ostrzelania naszych oddziałów, które zwykle występuje przy używaniu działek wielolufowych. Broń ta używa standardowych pocisków 12 mm umieszczonych w wewnętrznym magazynku, który jest w stanie pomieścić 6000 nabojów. Można zastosować pociski przeciwpancerne bądź odłamkowe, w zależności od potrzeb misji.

Działko jest w stanie wystrzelić całą zawartość magazynku w przeciągu 20 sekund. Posiada wszelkie możliwe układy celownicze i tłumik odrzutu, co zwiększa celność. W przypadku strzelania 16-pociskowymi seriami jest w stanie osiągnąć 10-centymetrową dokładność, co jest doskonałym wynikiem jak na ten typ broni. Oczywiście podczas dłuższych serii parametr ten zmniejsza się wykładniczo, gdyż żaden układ stabilizacyjny nie jest w stanie w pełni skompensować generowanego odrzutu – prowadzenie takiego ognia ma sens jedynie wtedy, gdy chcemy zmusić przeciwnika do ukrycia się.

Doskonała zdolność zadawania obrażeń i bardzo pojemny magazynek sprawiają, że działko automatyczne jest dobrą podstawą wyposażenia BPN – znacznie potężniejszym i wytrzymalszym niż jakakolwiek inna broń używana przez piechotę. Jest po prostu czymś, co musimy mieć jako wsparcie ogniowe oddziałów naziemnych.

Działko jest dostarczane w specjalnej wieżyczce, zaprojektowanej tak, by mogła być w pełni wymienialna, bez względu na podwozie BPN. Możemy je montować na każdym wyprodukowanym BPN-ie.


Sugerowana Doktryna Postępowania

Mimo iż działko może zostać użyte w warunkach miejskich, najlepiej sprawuje się na otwartych przestrzeniach. Duża siła ognia w połączeniu z wysoką dokładnością sprawia, że jest ono doskonałą bronią wsparcia ogniowego na średnich i dużych dystansach.

Proszę sprawdzić artykuły dotyczące amunicji przeciwpancernej i odłamkowej w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ich zastosowania.


Dodatki

Brak.Rodzaj uszkodzeń

Linki