Translation:Ugv ares txt/cs

From UFO:AI
Jump to navigation Jump to search

Author: Raffik (talk, contrib)

Technické specifikace: BPV Ares

STUPEŇ UTAJENÍ ČERNÁ

PHALANX Jednotka pro boj s mimozemšťany

Technická dokumentace, prověření Sigma -- pouze pro velícího důstojníka

Zaznamenáno: 19. března 2084

Kým: Velitel Paul Navarre, VaV: technické oddělení, PHALANX, Velení atlantických operací

Přehled

I když nejsme schopni poslat do pole mnoho obrněné nebo vzdušné podpory pro naši pěchotu, jednou z nejzajímavějších zbraní, kterou máme k dospozici, je BPV (bezpilotní pozemní vozidlo). Je to třída dálkově ovládaných vozidel různých tvarů a velikostí, vytvořená pro použití v jakémkoli prostředí, včetně těsných městských scénářů, kterým budou jednotky PHALANX často čelit. V závislosti na jejich funkci mohou mít velikost miniaturního tanku až po velikost mužské pěsti. BPV Ares je zcela novým designem, první funkční jednotky byly nasazeny do francouzské armády v roce 2074 jako součást15-ti letého rotačního plánu pro celou Rozšířenou Evropskou Unii (REU) Po působivém výkonu ve zkouškách a mírových operacích byl Ares v roce 2075 a 2076 přijat Německem, Itálií, Španělskem a Velkou Británií jako podpůrné vozidlo pěchoty. V průběhu let bylo používáno po celém světě jako standardní podpora pěší čety, čímž samo o sobě prakticky způsobilo revoluci pěchotní taktiky a vybavení. Přes své úspěchy nebylo nikdy nasazeno v boji až do útoku cizáků na Bombaj, kde bylo několik jednotek Ares indické armády zničeno při obraně mešity, ve které se před ohromnou silou cizáků ukrývalo několik set neozbrojených civilistů. Nicméně dokázaly cizáky odrážet dostatečně dlouho, než posily jednotek Společenství civilisty evakuovaly. Přesto, že byly všechny Aresy zničeny, způsobily dostatek škod na to, aby cizáci raději ustoupili, než aby se zapojili do boje s posilami. Ares hrozivou zbraní na jakémkoli bojišti. Jeho těžké zbraně a pancíř mohou zvrátit vývoj boje, který se zdá být ztracen, je schopen vyrovnat se strašlivým cizáckým zbraním a stále být funkční. Na rozdíl od větších tanků může Ares držet krok s pěchotou při postupu těžkým terénem a protáhnout se úzkými průchody. Může poskytovat podporu v nejnapínavějších situacích a poskytnout svou palevnou sílu mnoha různými způsoby se sortimentem zbraňových modulů, které mohou být přizpůsobeny mnoha bojovým úlohám.

Taktická doporučení

Doporučujeme nasazení Arese při podpoře taktického týmu pro poskytnutí pancéřové ochrany a těžké palebné podpory. Je rovněž cenný pro svou odolnost vůči strachu a panice. Protože je pilot v bezpečí mimo bojiště a kontroluje vozidlo z domovské základny BPV, není ovlivněn stresem stejně jako naše pěchotní jednotky. Pokud se pilot dostane do nebezpečí iracionálního chování, je během několika vteřin vystřídán čerstvým pilotem. Můžete se kdykoli spolehnout na to, že Ares bude na bojišti majákem klidu a stability, s obrovskou palebnou silou.

Dodatky

Velící důstojník Abel S. Howard, 20. březen 2084:

Veliteli, chtěl jsem toto přidat do složky a varovat Vás. Nadšené hodnocení tohoto vozidla je většinou přesné, ale já jsem sloužil s prototypem BPV Ares při tajným misích na Blízkém východě, a vím, že může být trochu více nepředvídatelné, než se jeví. Chci zdůraznit, že Ares lze bez problémů nasadit do téměř jakéhokoli terénu – zábava začíná pouze při nasazení v extrémně písčitém nebo prašném prostředí. Velké množství vzdušných částic mohou přetížit vzduchové filtry vozidla a způdobit poruchu komponent jako jsou pohybové ústrojí, komunikační jádro nebo dokonce věž. Nic nebezpečného, ale dost na to, aby způsobily zadrhnutí nebo vypnutí bez varování. Vím, že tato otázka nebyla zahrnuta ve výrobním modelu i přes mé doporučení, ale kdybych byl Vámi, nebral bych toto vozidlo do výše zmíněných klimatů.

Odkazy