Translation:Taman autopsy extra txt/et

From UFO:AI

UFOpeedia sissekanne

Ettepanek

Kellele: Baasi ülemjuhataja, PHALANX, Atlandi Operatsioonide Juhativasutus

Kellelt: Dr. Connor, R&D: Bioloogia- ja Hoidlaosakond, PHALANX, Atlandi Operatsioonide Juhativasutus

Kuupäev: %02i %s %i

Pealkiri: Ettepanek: Tulnuka lahkamine -- taman


Ülemjuhataja,

Me oleme saanud lahinguväljalt tundmatut liiki tulnuka laiba. Lahkamist ja määramist tuleks alustada esimeses järjekorras.

Lugupidamisega,

Dr. Connor

Tulemus

Kellele: Baasi ülemjuhataja, PHALANX, Atlandi Operatsioonide Juhativasutus

Kellelt: Dr. Connor, R&D: Bioloogia- ja Hoidlaosakond, PHALANX, Atlandi Operatsioonide Juhativasutus

Kuupäev: %02i %s %i

Pealkiri: Re: Tulnuka lahkamine -- taman


Ülemjuhataja,

Meie uurimisgrupp on viinud läbi saadud "halli" laiba lahkamise. Siinkohal esitame leitu lokkuvõtte.

Kui Ühenduse väed esmakordselt Mumbaisse saabusid, segaduses ja ebakindlad, tormas karjudes nende poole kohalik rahvamass, mis paistis olevat hirmust mõistuse kaotanud. Enamik sõduritest ei osanud kohalikku keelt ning ei saanud aru, mida neile öelda taheti. Küsimuste peale hüüdsid kohalikud lihtsalt "xuRta AwmA" -- mis tähendab hindi keeles 'kurja vaimu' või 'deemonit'.

Tule all lühenes see kähku sõnaks "taama", ning tulevahetuse lõpuks oli see veelgi muutunud. Kõik olid hallide luupainajalike olevuste hakanud kasutama sõna "taman" (hääldusega 'tah-man'). See nimetus on endiselt kasutusel, kuid nüüd me võime kindlalt öelda, et need tulnukad on tehtud mitte tulest ja pimedusest vaid lihast ja verest.

Esiteks, ja mis on tõenäoliselt kõige huvitavam, on selle olendi välimus peaaegu inimesetaoline. Kaks kätt, kaks jalga, kere ja pea; liigub kahel jalal; nägemis-, kuulmis- ja haistmisorganid kõik üldjoontes sarnastes kohtades. Subjektil kätel ja jalgadel on kolm pikka sõrme/varvast, millest üks (pöial) on vastassuunaline. Keskmiselt on see liik inimestest lühem ning nende tugevuse kohta petlikult kõhna kehaehitusega.

Olendil on väga lihtne komplekt elutähtsaid organeid; süda, kopsud, maks jne. Enamik liigseid organeid, mis inimestel on evolutsiooni käigus säilinud, puuduvad. Bioloogiliselt on kõige huvitavamad siseorganid ja seedetrakt. Subjektil on kokku kolm seedetrakti, mis on mõeldud äärmiselt raskestiseeditava taimse materjali seedimiseks. Mistahes tüüpi liha seedimise võime puudub täielikult. Seega, kust iganes nad ka ei tuleks, on tamanid taimtoidulised. See leid on rahustanud põnevusejanulisemat osa meie personalist. Vähemasti me teame nüüd, et tulnukad käi siin meie liha järel.

Suured, ülearenenud silmad võimandavad tamanil näha pimeduses. Silmadel on mitu iirist, mis kaitsevad võrkkesta ereda valguse, nagu näiteks päikesevalguse eest, kuid äkilise ereda valgusesähvatuse korral ei pruugi iiris reguleeruda jõuda, ning tulemuseks võib olla pikemaajalisem või püsiv pimedaksjäämine. Meie pimestusgranaat võib siinkohal väga efektiivseks osutuda.

Naha halli tooni põhjus on omamoodi huvitav. See tuleb ülivähese koguse räni eritusest, mis kõvastub paindlikul alusnahal, moodustades loomuliku kaitsekihi, mis kaitseb küllaltki hästi löögi ja kuumuse vastu.

Analüüsi kokkuvõtteks võib öelda järgmist:


-- Tamanid on loomulikult resistentsed kuulidele ja löökidele, kuid mitte niivõrd, et sellised relvad oleksid võitluses kasutud.


-- Nende nahk hajutab väikese või keskmise ulatusega kuumutamist, kuid pikemaajalisem kokkupuude leegiheitja leegi või põleva kemikaaliga mõjub siiski. Laserid teevad neile tavalisest veidi vähem viga.


-- Kuigi tamanite keha on nõtke ja elastne, on nende siseorganid löökide vastu kehvasti kaitstud, mis teeb neid eriti tundlikuks plahvatuste lööklainele.


Täiendava uurimise tulemusena on kõrvale jäetud mitmeid ulmelisi teooriaid. Hoolimata tamanite ja inimeste suurest sarnasusest, peaaegu piisavast, et võiks eeldada mistahes seoseid, on pigem tegemist konvergentse evolutsiooni juhtumiga (kaks erinevat rada sama tulemuseni) kui sugulusega. Tamanite ja inimeste geenijärjestustes on väga vähe sarnasusi ning DNA kromatiini struktuur on tamanitel mitu suurusjärku keerulisem kui inimestel. See paistab välistavat hüpoteetilist ühist päritolu.

Võitluses kujutab taman endast märkimisväärset ohtu. Nad on väga väledad ja võimelised kasutama mitmesuguseid relvi suure täpsusega. Lisaks sõduritele on nad tunukate sõjamasinavärgis ka mitmetes spetsialistirollides, milles tamanid paistavad olevat enamuses. Keerukamad relvad ja turvis on pigem tamanite kui teiste liikide kasutuses. See on tõenäoliselt kooskõlas nende arenenud ajude, meeleelundite ja tundlike sõrmedega.

On raske öelda, kas tamanid on kunagiste UFO-lugude "hallid" või mitte, kuid see paistab ebatõenäoline. PHALANX ei ole seni leidnud kinnitust ühelegi tunukate tegevust kirjeldavale allikale alates 1950-ndatest aastatest. Praegu nähtud ufod ei ole kindlasti lendavad taldrikud. Kui nad oleksid võinud Maad vallutada sajandite eest, miks oodata kuni praeguseni? See ei paista mõistlik -- kuid teisest küljest, kes võiks teada mis võib olla mõistlik tulnukate jaoks?

Lugupidamisega,

Dr. Connor