Translation:Shevaar autopsy txt/et

From UFO:AI

UFOpeedia sissekanne

Ettepanek

Kellele: Baasi ülemjuhataja, PHALANX, Atlandi Operatsioonide Juhativasutus

Kellelt: Dr. Connor, R&D: Bioloogia- ja Hoidlaosakond, PHALANX, Atlandi Operatsioonide Juhativasutus

Kuupäev: %02i %s %i

Pealkiri: Ettepanek: Tulnuka lahkamine -- ševaar


Ülemjuhataja,

Me oleme saanud lahinguväljalt tundmatut liiki tulnuka laiba. Lahkamist ja määramist tuleks alustada esimeses järjekorras.

Lugupidamisega,

Dr. Connor

Tulemus

Kellele: Baasi ülemjuhataja, PHALANX, Atlandi Operatsioonide Juhativasutus

Kellelt: Dr. Connor, R&D: Bioloogia- ja Hoidlaosakond, PHALANX, Atlandi Operatsioonide Juhativasutus

Kuupäev: %02i %s %i

Pealkiri: Re: Tulnuka lahkamine -- ševaar


Ülemjuhataja,

Uut liiki tulnuka -- šhevaari -- lahkamine on olnud väga huvitav. Tegemist on märkimisväärse kõrvalekaldumisega humanoidsematest tamanitest ja ortnokitest, digitigraadsete jalgadega ja väikese sabaga. Lisaks sellele paistab, et olend on täiesti pime. Puuduvad silmad või muud valguse nähtavat spektrit töötlevad elundid. Seevastu paistab tal olevat teisi huvitavaid elundeid selle puuduse kompenseerimiseks.

Esiteks, ševaar näeb välja nagu perversne inimese ja sisaliku ristsugutis. Erinevalt enamikest Maa sisalikest paistab tulnukas olevat soojavereline ning inimesega sarnase või veidi suurema ajumahuga. Tema massivsed jalad on üllatavalt vetruvad ja ta võib pikkade hüplike sammudega kiiresti läbida pikki vahemaid. Käed on suured ja ei paista tekitavat probleeme tulnukate mistahes liiki relvade kasutamisel.

Lahkamise tulemused on ei ole vähem huvitavad. Rindkere avamisel selgus, et rinnakorvi esikülg on ühes tükis luukilp mis toetub jäigale kõhrele. Luud on samuti erineva ehitusega, koosnedes põhikomponendina mitte kaltsiumist vaid süsinikust metalli jälgedega, mis teeb nad eriti tugevaks. Noa või kuulidega on seda väga raske läbistada, ning veel keerulisem saab olema leida elutähtsaid organeid, mida vigastada. Mistahes luukattega kaitsmata osad paistavd koosnevat sitkest lihaskoest.

Aju on eriti hästi kaitstud. Mitmekihiline sarvkude ümbritseb seda läbistamatu turvisena. Sellest piirkonnast leitud kulumisjälgede põhjal me oletame, et need tulnukad tegelevad regulaarselt jõulise peade kokkurammimisega. Väike luumassist esileulatuv segatuidulisuseks kohane suu viib lihtsasse kuid hästitoimivasse seedetrakti.

Lisaks ajule ja suule on peas siiski veel elundeid. Luukurdude taga on kolmest organist koosnev kompleks, mis paistab tajuvat infrapunast kiirgust. See on ševaaridel ilmselt silmade asemel. Meil on alust arvata, et nende elundite tundlikkus on ligikaudu võrreldav PHALANX-i standardile vastavaid IP-prille kandva inimese nägemise tundlikkusega.

Lahkamise ja lahinguväljal tehtud filmisalvestuste põhjal võime järeldada:


- Ševaarid näevad infrapunases spektris. See komplitseerib nende eest varjumist või neile märkamatult lähenemist.


- Nad kasutavad enamasti kergevarustust, et säilitada oma loomulikku liikumisvõimet. See võimaldab neil efektiivselt kasutada äkkrünnakutaktikat.


- Ševaaride keha on väga vastupidav löökidele ja lõikamisele ning nende kompaktseid siseelundeid on raske vigastada löökide või lööklainega. Siiski pakub nende soomuseline nahk vähe kaitset tule, laseri ja elektri vastu.

Ševaare kasutatakse enamasti kiirete turvistatud skautidena. Selles rollis on nad üliefektiivsed, kombineerides kõrge mobiiluse täiendatud nägemisvõimega, ning tulnukatel ei paista neist puudust olevat. Ševaarid paistavad ebamäärases tulnukate hierarhias olevat tamanite ja ortnokite vahepeal, täites mõnikord, erinevalt ortnokitest, spetsialisti- või juhatajarolle, mida tamanitega kooskasutamisel täidavad siiski enamasti tamanid.


..............

When not engaged in combat, Shevaar spend most of their time as scouts or skirmishers, or as herders for captured humans.

There is a complex set of implants in the subject's throat that will require further research to be fully understood. I will send you a more detailed analysis along with a research proposal.

We should be careful whenever we encounter these aliens in the field. They are fast and dangerous skirmishers who prefer to fight from cover, and should be pursued and kept under fire at all times when discovered, as long as this does not overextend our position. Exposing our team's flanks or rear to a squad of Shevaar could have disastrous results. Although grenades are unlikely to kill any Shevaar outright, they will be very useful for flushing them out into our troops' sights.

Also, although blind, Shevaar possess balance organs that are affected by the sound of our flashbang. It will achieve similar results on them as it does on humans.

Lugupidamisega,

Dr. Connor