Translation:Inter saracen txt/cs

From UFO:AI
Jump to navigation Jump to search

Author: Tritol (talk, contrib)

Vyhodnocení letounu -- Stíhačka třídy Saracen

STUPEŇ UTAJENÍ: ČERNÁ

PHALANX -- Jednotka pro boj s mimozemšťany

Technická dokumentace, prověření Sigma -- pouze pro velitele

Zaznamenáno: 19. března 2084

Kým: Velitel Paul Navarre, VaV: technické oddělení, PHALANX, Velení tichomořských operací
Souhrn

Přestože je Stíhačka třídy Stiletto fantastický letoun, je zřejmé, že nepokrývá všechny naše potřeby. Musíme být připraveni bránit naši planetu a naše lidi kdekoli na zeměkouli. Stiletto má příliš omezený akční rádius a není dostatečně rychlé k útokům na všechna UFA, která se mohou objevit.

Pouze jediný letoun na světě je schopen vyplnit provozní mezeru které čelíme. Je to argentinský KB-550 Hypersonic Wing, kódem NATO označovaný jako "Saracen". Díky spojení staré a nové technologie stealth v jedné konstrukci je Saracen svým tvarem a chováním nejvíce podobný starodávnému SR-71 "Blackbird". Je černý jako sama noc, pokrytý nátěrem, který pohlcuje vyzařování a činí tak letoun prakticky neviditelný radarem, lidarem a většinou ostatních forem aktivního snímání. Jeho trup je víceméně celý složený z uhlíkových vláken a kusů grafitem vyztuženého plastu. To činí letoun neobyčejně pevným a odolným vůči vysokým teplotám, kterých je dosahováno při rychlostech kolem čtyř machů. Saracen je nejrychlejším vojenským letounem v činné službě.

Co se týká schopností, Saracen posouvá náš stíhací dosah do mezinárodních teritorií. Jeho obrovské pancéřované nádrže a úžasně efektivní využití paliva mu umožňují letět nadzvukovou rychlostí kamkoliv až do vzdálenosti deset tisíc kilometrů od jeho hangáru a zpět s dostatečnou zásobou paliva pro bojové manévry. Jeho nezpozorovatelný design, vysoké rychlosti a houževnatý drak mu umožňují zaútočit na UFO, které může být pro stíhačku třídy Stiletto příliš velké sousto. Má také bytelné pancéřování a je schopen se domů vrátit pouze na jeden motor. Může startovat téměř vertikálně díky síle svých motorů a sadě na břiše umístěných přídavných manévrovacích raket, čímž vyhovuje omezení našich hangárů.

Jeho elektronické vybavení je obdobně působivé. Obsahuje nejmodernější zaměřovací počítače, pokročilé radarové a lidarové systémy, zdokonalené prvky EPO (Elektronického ProtiOpatření), VR zobrazení zabudované v helmě pilota a mnohem více. Saracen unese přibližně dvakrát více elektroniky než stíhačka třídy Stiletto a ještě zbyde místo pro další modulární vybavení.

Přes všechny jeho silné stránky je bohužel nákladný na pronájem a údržbu. Navíc se jeho velké zásoby paliva a pancéřování negativně projevují na nosnosti zbraní. Saracen se zbraněmi nemůže vyrovnat mnohem menšímu a levnějšímu Stilettu. Také není možné doufat ve stejnou manévrovatelnost. Navzdory technologii řízení tahu (schopnost změny tvaru motorových trysek k přímému tahu), elektroelastickému povrchu křídel (schopnost dynamické změny tvaru křídel) a dalších fantastických vylepšení je Saracen stále velký letoun s pevnými křídly se všemi omezeními, které z toho vyplývají. Přestože snese mnohem větší poškození než Stiletto a zůstává bojeschopný, Saracen si v boji s cizáckým plavidlem nepovede tak dobře.

Saracen vyžaduje jeden velký hangár na uložení, údržbu a vyzbrojení. Má dva závěsníky zbraní a dva střední nosiče na břiše.


Taktická doporučení

V jádru je Saracen stíhačka na dlouhé vzdálenosti, která by měla být používána proti mimořádně vzdáleným nebo rychlým UFO. Na rozdíl od cizáckých plavidel je jen mírně brzděn pohybem v Zemské atmosféře, čímž je trochu rychlejší než většina UFO, která jsme až dosud pozorovali. To umožní PHALANXu dohonit cizáky kdekoliv kam by mohli jít -- kromě meziplanetárního prostoru.

Výkon Saracenu proti mimozemskému plavidlu nemohl být jako obvykle změřen bez dostatečného množství dat z pozorování alespoň jednoho opravdového bojového střetu. Nicméně pokud bude nasazen v dostatečném množství letů, měl by dokázat zničit cizácké plavidlo jakéhokoliv druhu.

Dodatky

Žádné.


Statistiky letounu:


Rozměry: 10m x 27m x 5m

Cestovní rychlost: 4 110 km/h

Maximální rychlost: 4 600 km/h

Akční rádius: 10 000 km

Posádka: jeden člen

Závěsníky: dva střední na břiše, dva nosiče vybavení, jedna pozice na pancéřování
Odkazy

Inter saracen.jpg

Dále také Dopravní prostředky a UFA