Translation:Enemy on earth alt txt/pl

From UFO:AI

Hasło UFOpedii

Propozycja

DO:' Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

OD:' Dr Connor, JBR: Dział Biotechnologii, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

DATA:'  %02i %s %i

TEMAT: Propozycja: Wróg na Ziemi


Dowódco.

Mój zespół i ja, podobnie z pewnością jak i Pan, jesteśmy głęboko zaniepokojeni ostatnimi raportami o wrogości ludzi wobec personelu PHALANX. Wszyscy widzieliśmy zapisy filmowe z pola bitwy. Nie ma wątpliwości, że atakujący byli tak samo ludźmi, jak Pan i ja. Jasnym jest również, że używali oni Obcej broni i wyposażenia – niektórych z nich PHALANX jak dotąd nie widział.

Pojawiają się niepokojące pytania. Najpierw jednak musimy przeanalizować znane nam fakty.

Czy Obcy mają aktywnych popleczników na Ziemi? Tak.

Czy Obcy zaopatrują ludzkich współpracowników? Najprawdopodobniej tak – jest to jedyne rozsądne wyjaśnienie posiadania przez tych ludzi zaawansowanego wyposażenia Obcych.

Czy ci ludzie są zagrożeniem? Zdecydowanie tak. Prawdopodobnie nawet większym niż sami Obcy.

Musimy zastanowić się nad tym, co powoduje takie zachowanie tych ludzi. Gdybyśmy mogli znaleźć najpowszechniejsze przypadki Obcej infiltracji, nasz Wydział Informacji powinien być w stanie opracować znacznie efektywniejszą strategię propagandy, co spowodowałoby wzrost zainteresowania projektem, jak również zmniejszyłoby wskaźnik Obcej Infiltracji na Naszym globie. Dział Biotechnologii również chciałby brać w tym udział: gdybyśmy tylko mogli przebadać przynajmniej jednego ludzkiego więźnia w celu wykonania pełnego badania. Jeśli Obcy poza trenowaniem i zaopatrywaniem tych ludzi zmodyfikowali ich ciała, chcielibyśmy o tym wiedzieć.

Dyrektor Wong (Dział Informacji) donosi, że jeśli będziemy za długo zwlekać z wdrażaniem nowej strategii informacyjnej, możemy wkrótce stanąć w obliczu niedostatku rekrutów i zwiększonego oporu ze względu na wzrost liczby sympatyków Obcych. Zgadzam się z nim. Musimy trzymać tę planetę razem, jeśli chcemy mieć szanse w walce z zagrożeniem ze strony Obcych.

Z poważaniem,

Dr Connor
Wynik

DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

OD: Dr Connor, JBR: Dział Biotechnologii, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

DATA:  %02i %s %i

TEMAT: Re: Propozycja: Wróg na Ziemi


Dowódco.

Musi Pan to przeczytać jak najszybciej. Za Twoim pozwoleniem przeprowadziliśmy autopsje i zrobiliśmy co w naszej mocy, aby przebadać żywych więźniów pojmanych podczas akcji przeciwko sympatykom Obcych. Rezultaty są alarmujące.

Czy pamięta Pan raport, który wysłałem o pierwszym żywym pojmanym przez nas Obcym? Jak Pan zapewne pamięta, stracił on całą swoją inteligencję i przestał reagować bez towarzyszy, którzy wsparliby umysł roju. Niech się pan przygotuje, Dowódco: ludzcy więźniowie w naszej jednostce kontaminacyjnej wykazują te same symptomy. Dokładna analiza krwi wykazała obecność wirusa XVI.

Nowy mikrob różni się nieznacznie od tego, którego znamy, i oznaczyliśmy go jako „XVI-H”. Wydaje się, że został on celowo zaprojektowany do infekowania ludzi umysłem roju Obcych. Łamie on ludzką psychikę i zdolność do samodzielnego myślenia z ukierunkowaniem na myślenie grupowe bez względu na to, czy taka grupa jest, czy nie. Niestety nie rozumiemy procesu, w jaki to się dzieje. Obiekty badań prezentują całą różnorodność ludzkiej rasy; nie wydaje się, aby były preferowane jednostki o określonym IQ bądź warunkach fizycznych. Zarażenie wirusem następuje po jego wstrzyknięciu do krwiobiegu ofiary. Metoda jest przemyślana i bezwzględna. Nawet niewielka dawka jest w stanie zarazić człowieka.

Nasi agenci operacyjni, dzięki Bogu, pozostają czyści. Niech Pan tylko pomyśli co by było, gdybyśmy weszli do strefy walki z żołnierzami zdolnymi do zwrócenia się przeciwko kolegom z drużyny w każdej chwili! Obawiam się jednak, że mieliśmy jedno pozytywne trafienie. To dr Eisenhower, Nasz Dyrektor Administracyjny. Od ubiegłego tygodnia jest w podróży w związku ze sprawami UN, ale sprawdziliśmy starszą próbkę jego krwi. Nie wiemy kiedy ani jak został zarażony. Nie wiemy nawet, czy dołączył do PHALANX z honorowymi intencjami, ale jasnym jest, iż od jakiegoś czasu działał jako szpieg. Niestety, nie możemy go znaleźć w żadnej lokalizacji, w której - wg planów - miał być. Ochrona Wewnętrzna przejęła jego stanowisko pracy i jest w trakcie kontrolowania informacji.

Sprawy są trochę nerwowe w tej chwili. Infekcja dr Eisenhowera wskazuje, że inni członkowie umysłu roju – ludzcy bądź Obcy - byli wystarczająco blisko, aby pozwolić mu działać na poziomie ludzkiej inteligencji. Mógł się połączyć z obiektami w jednostce Kontaminacyjnej, bliskiej celi Obcych, bądź nawet innymi szpiegami wewnątrz bazy. W tej chwili nie wiemy tego. Procedury kwarantanny zostały zaostrzone do maksimum i przeprowadzamy kolejną serię testów na całym personelu. Wszyscy w Dziale Biotechnologii są wystraszeni. Mój asystent wciąż ogląda się za siebie.

Dowódco, musimy wynaleźć szczepionkę na XVI-H tak szybko, jak to tylko możliwe. Niebezpieczeństwo zainfekowania naszych żołnierzy i techników odzyskujących sprzęt z pola bitwy jest zbyt duże, aby je zignorować choćby na chwilę. Dlatego też zwracam się z prośbą o zgodę na rozpoczęcie prac nad szczepionką natychmiast. Proszę odpowiedzieć możliwie najszybciej – to sprawa wielkiej wagi.

Z poważaniem,

Dr Connor