Translation:Drop firebird txt/cs

From UFO:AI
Jump to navigation Jump to search

Author: Tritol (talk, contrib)

Vyhodnocení letounu -- Transportér třídy Firebird

STUPEŇ UTAJENÍ: ČERNÁ

PHALANX -- Jednotka pro boj s mimozemšťany

Technická dokumentace, prověření Sigma -- pouze pro velitele

Zaznamenáno: 17. března 2084

Kým: Velitel Paul Navarre, VaV: technické oddělení, PHALANX, Velení tichomořských operací
Souhrn

Veliteli, dostal jsem se k těmto starým záznamům dříve než vy a rozhodl jsem se nahradit je mým vlastním výběrem a závěry ohledně naší volby transportéru. Omlouvám se pokud jsem překročil své pravomoci, ale uskladněné staré transportéry PHALANXu zkrátka neodpovídají moderním technologiím. Navíc i v době svého vzniku to byly pouze prototypy. Uplynulých 60 let ve vládních skladech přežily pouze dva exempláře a opravdu nestojí za tu námahu je z nich dolovat. Ve vybavení jsme podědili neskutečný nepořádek. Nemohu najít ani polovinu věcí o kterých se myslelo, že na nás čekají. Dělám co mohu abych nalezl kvalitní náhrady za vybavení, které prostě není schopno plnit své poslání.

Na zmatku ohledně transportéru je pozitivní, že se mi podařilo přesvědčit naše zástupce ve SN k vyčlenění dalších financí na novou loď a myslím, že se vám bude líbit.

Galeoth Firebird SVP (Svislý Vzlet a Přistání) je vynikající letoun, který přesně splňuje naše požadavky na transportér. Původně byl navržen pro nákladní přepravu, ale byl brzy objeven vojenskými dodavateli a přizpůsoben k přepravě jednotek. Stal se oblíbenou alternativou k helikoptérám a to jak ve vojenském tak i civilním sektoru. Největší podíl na tom mají čtyři pulsně-explozivní motory HM-5600, které mu umožňují svislý vzlet a přistání a dosahují dobrého využití paliva s mnohem menším počtem pohybujících se částí než má jakýkoliv helikoptérový motor. To zvyšuje celkovou spolehlivost a společně s absencí lopatek rotoru vede k nesmírně rychlému letounu. Nicméně HM-5600 jsou stále velice žíznivé motory a vysokooktanový letecký benzín může být příliš drahý pro civilní využití.

Cestovní rychlost Firebirdu je 0,74 Machu. Maximální rychlostí 1,03 Machu je schopen jen tak tak překonat rychlost zvuku, ale taková rychlost způsobuje velké namáhání trupu a mělo by se jí užívat pouze v případě nouze. Na přídi má letoun jeden víceúčelový závěsník, který ho umožňuje vyzbrojit protivzdušnými zbraněmi jakými jsou třeba palubní děla nebo nosiče raket. Letoun je také možno vybavit přídavným zařízením a vylepšit tak jeho letové parametry a bojové vlastnosti. Součástí vybavení jsou akcelerační postroje pro osm vojáků a nákladní prostor, který může přepravovat a vypouštět malá bojová vozidla.

V současnosti nelétá nic lépe vybaveného než Firebird co by se nám hodilo jako transportér. Je rychlejší než jakýkoliv vrtulník, má lepší manévrovatelnost než jakékoliv letadlo s pevnými křídly a je schopen rychle a efektivně odpovědět na hrozby po celém světě.

Firebird vyžaduje jeden velký hangár na uložení, údržbu a vyzbrojení. Má jeden střední závěsník zbraní umístěný na přídi.


Taktická doporučení

Transportér je to co dopraví naše vojáky kolem světa, aby reagovali na cizácké pozemní útoky nebo zajišťovali havarovaná cizácká plavidla pro další využití. Měl by být okamžitě vysílán na místa cizácké aktivity a k zajištění sestřelených cizáckých plavidel.

Jakmile jednotky vyčistí místo od živých cizáků, těžce ranění vojáci budou okamžitě odesláni k ošetření. Ti co zůstanou zabezpečí oblast dokud místo nepřevezme sběrný tým PHALANXu. Ten se postará o převoz všech cizáckých artefaktů do našich zařízení. To je důležité, protože v hustě zalidněných oblastech se mohou stát problémem pokusy o ukořistění věcí zanechaných na bojišti. Nemůžeme si dovolit ztratit cennou cizáckou technologii jenom proto, že si nějaký pitomec usmyslí, že by si měl odnést suvenýr.

I ozbrojený transportér třídy Firebird není schopen čelit specializovaným stíhačkám a nikdy by neměl být posílán v roli stíhacího letounu na jakékoliv zpozorované UFO.


Dodatky

Žádné.


Statistiky letounu:


Rozměry: 8m x 30m x 5m

Cestovní rychlost: 785 km/h

Maximální rychlost: 1 083 km/h

Akční rádius: 18 000 km

Posádka: tři členové, max. 8 vojáků

Závěsníky: jeden střední na přídi, dva nosiče vybavení, jedna pozice na pancéřování
Odkazy

Drop firebird.jpg