Translation:B command txt/cs

From UFO:AI
Jump to navigation Jump to search

Author: Tritol (talk, contrib)

Dokumentace -- Řídící středisko

STUPEŇ UTAJENÍ: ČERNÁ

PHALANX -- Jednotka pro boj s mimozemšťany

Zpráva o zařízení, prověření Sigma -- pouze pro velitele

Zaznamenáno: 30. července 2027

Kým: Dr. Richard Strohm, Velitel základny, PHALANX, Velení tichomořských operací
Souhrn

Command.png

Všemu skvělýmu lidu čtoucímu tuhle zprávu -- jo, je to tak -- měl bych vás varovat, že jsem poněkud "společensky unaven" a vyřizuju svoje poslední papírování před tím, než tudle základnu zavřou nadobro. Až někdo vyhrabe nějaký informace o tomhle starym projektu, budu pravděpodobně dávno prdět do hlíny, takže se nedostanu do problémů ať sem nakecám cokoliv. Jen tak mimochodem, toho zkurvysyna co si říká ministr obrany by měl někdo přefiknout motorovkou. Škrty v rozpočtu si může strčit někam.

No ale nedávno jsme udělali pár vylepšení řídícího střediska, takže bych měl sesmolit nový hlášení.

Řídící středisko je nervový centrum jakýkoliv základny PHALANXu. Koordinuje všechny činnosti základny vod výzkumu po techniku, shromažďuje a vyhodnocuje data z našich radarovejch zařízení, slouží jako válečná místnost pro plánování misí a je to VŘK (Velení/Řízení/Komunikace) stanoviště který zahajuje naše operace vzduch-vzduch a dohlíží na ně. Základna může pracovat i bez funkčního řídícího střediska, ale bude slepá, hluchá a němá; naše stíhačky díky chybějícímu řízení provozu nebudou moct ani vodstartovat.

Celá tahle místnost je vod podlahy až po strop našlapaná úplně novym sálovym kompjůtrem H-9000 a nejmodernější komunikační vejbavou a během toho jak se tu vykecávám to všechno vybourává banda šmejdů se sbíječkama. Todle vybavení nemůže pracovat bez elektrárny schopný dodat dost šťávy.

Mám takovej dojem, že většina velícího štábu vlastně v řídícím středisku bydlí, ale já těm zelenejm mozkům říkal, aby navštívili svý kavalce alespoň jednou za pár dnů. Ačkoli když nad tím tak přemejšlim, budou to nejspíš jenom fámy.


Taktická doporučení

Pokud bude někdy podobnej typ zařízení ještě postavenej, čemu bych se teda dost divil, dodejte mu dostatek energie aby správně fungoval a umístěte ho na dobře chráněnym místě trochu dál vod vstupu a hangárů. Pokud bude základna napadená, obrana řídícího střediska by měla mít nejvyšší prioritu, protože dokud nebude opravený, nebudete bez něj schopni vést jakejkoliv efektivní boj.


Dodatky

Dodatek, Náčelník štábu Abel S. Howard, 18. března 2084:

Stará dokumentace řídícího střediska byla aktualizována našimi techniky. Pradávný sálový počítač H-9000 s terminály byl nahrazen současnými pracovními holo-stanicemi a instalací nejnovějšího superpočítače. Všechny ostatní součásti jsou stále životaschopné a efektivní.