Difference between revisions of "Translation:Pbeamcannon txt/pl"
m (moved Ekwipunek/Broń podstawowa/Ręczne działo cząsteczkowe to Translation:Pbeamcannon txt/pl: Normalize translation pages) |
(No difference)
|
Latest revision as of 12:32, 2 October 2010
Hasło UFOpedii
Propozycja
DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich
OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich
DATA: %02i %s %i
TEMAT: Propozycja: Artefakt Obcych – Ręczne działo cząsteczkowe
Dowódco, podczas jednej z ostatnich potyczek z Obcymi nasi żołnierze zdobyli na wrogu nowy typ broni, najprawdopodobniej przenośne działo cząsteczkowe. Raporty naszych ludzi, podobnie jak nasze wstępne testy, wskazują na to, że jest to niezwykle potężna broń. Powinniśmy zająć się nią jak najszybciej.
Prace ruszą, jak tylko otrzymamy Pańską autoryzację.
--mjr Navarre
Wynik
DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich
OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich
DATA: %02i %s %i
TEMAT: Re: Artefakt Obcych – Ręczne działo cząsteczkowe
Dowódco, skończyliśmy badania ręcznego działa cząsteczkowego, pozyskanego na polu walki.
Nasze najgorsze przewidywania powoli się ziszczają – technologie, z jakich korzystają Obcy, daleko wykraczają poza możliwość konstrukcji Kerrnoży, czy uzbrojenia opartego na generowaniu plazmy. Broń cząsteczkowa reprezentuje poziom wiedzy, do którego trudno nawet nam się zbliżyć. Rozumiemy mniej więcej zasadę jej działania, jednak nie każdy z komponentów będziemy w stanie zduplikować.
Broń ta wykorzystuje strumień rozpędzonych prawie do prędkości światła cząsteczek. Dzięki ich ekstremalnej prędkości strumień cząsteczkowy niesie olbrzymią energię kinetyczną. Do tej pory technologia ta była wykorzystywana przez Obcych tylko w uzbrojeniu ich statków; najwyraźniej jednak zaadaptowanie jej na potrzeby broni ręcznej nie stanowiło dla nich dużego problemu.
Działo cząsteczkowe to bez wątpienia najbardziej mordercza ręczna broń Obcych, z jaką dotąd mieliśmy do czynienia. Choć nieznacznie mniejsze i lżejsze niż ręczne działo plazmowe, nie może być używane przez naszych żołnierzy ze względu na odrzut, jaki wytwarza podczas prowadzenia ognia. Być może uda się nam zamontować je jako broń podwieszoną w jednym z naszych BPN-ów (Bezzałogowych Pojazdów Naziemnych), ewentualnie przystosować do użycia ręcznego dzięki siłownikom wspomagającym poruszanie w cięższych rodzajach pancerzy osobistych.
Jeśli chodzi o siłę rażenia promienia cząsteczkowego emitowanego z działa, jest ona doprawdy potężna. Pojedyncze trafienie wybija sporą dziurę w litej płycie stalowej grubości pięciu centymetrów. Drugi strzał w to samo miejsce powoduje wybicie otworu wielkości pięści. Nasze pancerze bojowe zapewniają niewiele lepszą ochronę, aczkolwiek pozwalają na częściowe odbicie wiązki rozpędzonych cząsteczek.
Konstrukcja działa cząsteczkowego nie należy do nadzwyczaj skomplikowanych i może być określona jako „modułowa” – każda z kilkunastu części może być łatwo odseparowana od innych. Budowa każdego z tych modułów jest dosyć prosta i nie powinniśmy mieć większych problemów z ich duplikacją. Ogniwo zasilające, dla kontrastu, to prawdziwy majstersztyk. Magazynuje i przekazuje olbrzymie ilości energii, jednak sposób, w jaki to się odbywa, jest dla nas tajemnicą. Z przykrością stwierdzam, że nie udało się nam nawet zdeaktywować magazynka po jego prawdopodobnym zużyciu. Potrzebujemy więcej czasu na dodatkowe badania, jeśli mamy posunąć się do przodu w tej kwestii, i dużo, dużo więcej czasu i środków, jeśli mamy pokusić się o jego replikację.
Jeśli chodzi o dalsze badania nad ogniwem zasilającym tę broń, o postępach w badaniach będę informował na bieżąco.
--mjr Navarre