Translation:Craft ammo tr20 txt/pl
Specyfikacja techniczna: Rakiety niekierowane TR-20
POZIOM DOSTĘPU: CZARNY
Jednostka interwencyjna PHALANX
Dokument techniczny, Kategoria Sigma – tylko do wglądu dowódcy
Sporządzony: 19 Marca 2084
Przez: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich
Przegląd
Rakiety niekierowane przeznaczone do używania z zasobnikiem rakietowym TR-20.
Rakieta TR-20 jest małym, szybkim, plastikowym pociskiem z głowicą uranową. Rakieta stabilizowana jest statecznikami i wykorzystuje tani silnik pulsacyjny na paliwo stałe – model powszechnie wykorzystywany w amatorskich konstrukcjach rakietowych.
Brak możliwości sterowania pociskami TR-20 rekompensuje olbrzymią siłą ognia. Siła ta jest uzyskiwana poprzez znakomity system odpalania: pociski ułożone są jeden za drugim w tubach, osiem sztuk w jednej tubie, i odpalane w odpowiedniej sekwencji czasowej sterowanej elektronicznie. System jest na tyle szybki, że druga seria zostaje odpalona zanim poprzednia całkowicie opuści zasobnik. Najwyższą osiągalną częstotliwością odpalania jest wystrzelenie kompletu 152 pocisków w dwie dziesiąte sekundy, ale w warunkach bojowych stosuje się serie ośmiu pocisków na sekundę, co doprowadza do wystrzelenia kompletu amunicji zasobnika w około 16 sekund.
Pojedyncza rakieta waży 4 kg, w pełni załadowany zasobnik – około 540 kg.
Z powodu swojej wagi maksymalny zasięg rakiety niekierowanej TR-20 wynosi 4 km.
Sugerowana Doktryna Postępowania
Wierzymy, że TR-20 doskonale się sprawdzi przeciwko wolniejszym statkom przeciwnika, zwłaszcza gdy uda się uszkodzić ich systemy napędowe. W przypadku szybkich statków UFO używanie TR-20 jest pozbawione sensu ze względu na niezbyt dużą celność.
Dlatego rekomendujemy użycie TR-20 jako broni dodatkowej, szczególnie w sytuacjach walki większą formacją przeciwko pojedynczym UFO. Dowódca formacji może tak manewrować, by pojazdy z TR-20 miały możliwość oddania w miarę „czystego” strzału.
Należy też pamiętać o tym, że TR-20 znakomicie sprawdzi się w ataku na cele naziemne – wszędzie tam, gdzie należy „zmiękczyć” obronę przeciwnika.
Dodatki
Brak.