Translation:Alien theory txt/pl

From UFO:AI
Jump to: navigation, search

Hasło UFOpedii

Propozycja

DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Teoria UFO

Dowódco, po raz pierwszy w tej wojnie udało nam się zdobyć UFO. Nie muszę tłumaczyć, że jest to niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia interesujących badań. Jednak zanim będzie można rozpocząć szczegółową analizę i rozebrać pojazd na części, konieczne jest opracowanie ogólnego raportu na temat konstrukcji UFO. Czy jakieś systemy są nadal aktywne lub stanowią zagrożenie dla naszego personelu (zarówno podczas przechowywania, jak i demontażu)? Jakich materiałów użyto do jego budowy? Przed kontynuowaniem badań musimy odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.

Jesteśmy gotowi rozpocząć prace natychmiast, ale do poprawnej analizy tej niesamowitej technologii konieczne jest przydzielenie odpowiednich laboratoriów, personelu i funduszy.

--mjr Navarre


Wynik

DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Re: Teoria UFO


Dowódco, wraz z zespołem zakończyłem analizę zdobytego UFO. To prawdziwe cudo techniki i nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli dobrać się do tej wspaniałej technologii.

Dziwna konstrukcja pojazdu wzbudziła wiele wątpliwości. Jego kształt wydaje się nie mieć uzasadnienia, gdy patrzy się na niego z Ziemi. Jednak teraz, gdy udało nam się przyjrzeć mu z bliska i przetestować materiały użyte przez Obcych do budowy kadłuba w warunkach laboratoryjnych, lepiej rozumiemy możliwości UFO. Poniżej zamieszczam listę najważniejszych odkryć:

– Napęd pojazdów Obcych to rodzaj silnika rakietowego, ale niczego podobnego nigdy na Ziemi nie zbudowano. Do wytwarzania ciągu używana jest bezpośrednia anihilacja materii i antymaterii. Protony i antyprotony umieszczane są w komorze reaktora, a siła wybuchu stanowi siłę odrzutową napędzającą pojazd. Dzięki temu UFO dysponuje ogromną mocą, a do podtrzymania reakcji nie jest wymagane powietrze ani inne gazy, co umożliwia silnikowi pracę nawet w całkowitej próżni. Do utrzymania niskiej temperatury silnika (i zarazem zmniejszenia możliwości wykrycia UFO za pomocą podczerwieni) stosowany jest bardzo zaawansowany system chłodzenia, który nieustannie obmywa silnik ciekłym azotem. Ciepło wytwarzane przez silnik przekształcane jest również w elektryczność na potrzeby pojazdu.

– Zbiornik paliwa jest bardzo mały, waży zaledwie ułamek grama, ale jego zawartość o mało nie przyprawiła mnie o zawał serca. Gdyby któryś z tych zbiorników utracił szczelność... Wystarczy 300 miligramów antymaterii, aby spowodować wybuch o sile większej niż bomba atomowa zrzucona na Hiroszimę. Oczywiście zbiornik jest opancerzony i umieszczony głęboko we wnętrzu kadłuba. Istnieją także mechaniczne systemy umożliwiające zrzucenie zbiornika w razie niebezpieczeństwa, ale nie są one doskonałe. Bezpośrednie trafienie zbiornika lub systemu, w którym się znajduje, nadal może spowodować eksplozję. Znaczna część siły wybuchu zostałaby co prawda pochłonięta przez strukturę UFO, ale każda tego rodzaju eksplozja stanowi zagrożenie dla naszych samolotów przechwytujących. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że eksplozje protonów i antyprotonów powodują niewielki opad radioaktywny.

– Pojazd wyjątkowo trudno wykryć przy użyciu ludzkiej technologii, niezależnie od możliwości Obcych w dziedzinie wojny elektronicznej. Główną tego przyczyną są materiały, z których wykonano kadłub. Bardzo skutecznie absorbują one wszelkie rodzaje promieniowania. Ponieważ silniki wykorzystujące antymaterię wytwarzają duże ilości promieniowania gamma i pasywnego promieniowania podczerwonego, najskuteczniejsze okazało się wykrywanie właśnie tych dwóch rodzajów promieniowania.

– Podłużna konstrukcja generująca niewielką siłę nośną i utrudniająca manewrowanie w powietrzu została częściowo wymuszona przez dużą wagę materiałów tworzących kadłub. Przy ich użyciu bardzo trudno byłoby skonstruować skuteczne skrzydła. Dlatego też pojazd maksymalnie odciążono i porusza się on bardzo szybko, dzięki czemu nie jest wymagana duża powierzchnia wytwarzająca siłę nośną. Sam materiał jest również niezwykle interesujący. Częściowo jest to metal, a częściowo polimerowe tworzywo sztuczne, i działa jak stop „zapamiętujący” co najmniej dwa przypisane mu kształty. Jeśli jest zimny, kurczy się, natomiast po rozgrzaniu rozciąga się, dzięki czemu pojazd może przyjąć kształt ułatwiający lot. Materiał ten jest twardszy i bardziej wytrzymały niż wszystkie materiały znane na Ziemi (z wyjątkiem czystych nanorurek węglowych) i ma znacznie szersze możliwości zastosowania w projektowaniu pojazdów powietrznych. Dalsze badania są niezbędne.

Dzięki tym danym możemy rozpocząć analizę poszczególnych komponentów UFO i ich zadań. Zalecam natychmiastowe przydzielenie inżynierów do prac przy demontażu części UFO. Kto wie, czego możemy się dowiedzieć, gdy przeanalizujemy poszczególne elementy tego pojazdu.

Nie należy również przerywać badań nad pojazdami UFO. Myślę, że możemy dowiedzieć się więcej o ich funkcjach, a może nawet uzyskamy informacje, które pomogą przeciwstawiać się ich działaniom. Jak tylko będę mógł, prześlę kolejną propozycję badań.

Wszelkie dane na temat tych pojazdów mogą nam tylko pomóc w obronie Ziemi.

--mjr Navarre

Research Tree Data

(This information for reference only; do not translate or include in-game.)

Prerequisites:
 1 UFO of any type in UFO Hangar
Opens:See also Vehicles & UFOs