Translation:Inter saracen txt/pl

From UFO:AI
Jump to navigation Jump to search

Specyfikacja techniczna: Samolot Przechwytujący, klasa Saracen

POZIOM DOSTĘPU: CZARNY

Jednostka interwencyjna PHALANX

Dokument techniczny, Kategoria Sigma -- tylko do wglądu dowódcy

Sporządzony: 19 Marca 2084

Przez: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich




Przegląd

Nie od dziś wiadomo, że samolot przechwytujący klasy Stiletto jest wspaniałą maszyną, jednak nie spełnia do końca naszych oczekiwań. Musimy być gotowi bronić naszej planety i ludzi w każdym zakątku globu. Zasięg Stiletta jest bardzo ograniczony, a w dodatku samolot ten nie dysponuje prędkością wystarczającą do nawiązania walki z większością UFO.

Tylko jeden samolot jest w stanie wypełnić tę lukę; argentyński KB-550 Hypersonic Wing, nazwa kodowa Saracen. Ten jednopłatowiec to połączenie starej i nowej technologii powodującej niewidzialność na radarach. Saracen swoim wyglądem najbardziej przypomina wiekowy już SR-71 „Blackbird”. Jest czarny jak noc, pokryty farbą absorbującą promieniowanie, dlatego jest praktycznie niewidoczny dla radarów, lidarów czy większości innych sposobów wykrywania czy skanowania. Kadłub Saracena jest prawie w całości wykonany z węglowych nanorurek oraz połaci plastiku wzmocnionego grafitem, co powoduje, że samolot ten jest niesamowicie wytrzymały i odporny na wysoką temperaturę, do tego stopnia, iż radzi sobie z temperaturami powstającymi powyżej 4 Machów. Saracen jest dotychczas najszybszym wojskowym samolotem.

Jeśli chodzi o możliwości, to Saracen zwiększył nasz zasięg przechwytywania na tereny międzynarodowe. Jego wielkie, opancerzone zbiorniki oraz niesamowicie niskie spalanie paliwa pozwalają mu na podróże nawet do 10.000 kilometrów, z prędkością ponaddźwiękową. Jego możliwości bojowe, szybkość oraz wytrzymałość konstrukcji powodują, że niestraszna mu walka ze statkami Obcych, których samoloty Stiletto po prostu nie mogły dopaść. Saracen ma bardzo wytrzymały pancerz i jest w stanie wrócić do bazy tylko na jednym silniku. Dzięki dużej mocy i zestawu dodatkowych silników do manewrowania może startować niemal pionowo, co spełnia wymagania naszych hangarów.

Wyposażenie Saracena jest równie imponujące. Posiada on namierzające komputery, najnowocześniejsze jakie istnieją na dzień dzisiejszy, zaawansowane systemy radarów i lidarów, elektroniczne systemy zagłuszające, wbudowany wyświetlacz w hełm pilota, i wiele innych.

Niestety ze względu na to wyposażenie, samolot jest bardzo kosztowny w utrzymaniu; ilość miejsca na uzbrojenie została poważnie zmniejszona przez duże zbiorniki paliwa oraz opancerzenie. Powierzchnia montowania sprzętu bojowego w Saracenie nie może się równać z dużo mniejszym i tańszym Stiletto. Również możliwości manewrowania są dużo mniejsze. Pomimo technologii wspomagającej manewrowanie (możliwość zmiany kształtu dysz w celu ukierunkowania ciągu), elektro-elastycznej powierzchni skrzydeł (możliwość dynamicznej zmiany kształtu skrzydeł) i innych doskonałych rozwiązań, Saracen to ciągle bardzo duży samolot ze wszystkimi niedogodnościami i ograniczeniami cechującymi ten typ samolotów. I chociaż Saracen może przyjąć znacznie większe zniszczenia, to w walce ze statkami powietrznymi Obcych nie będzie spisywać się tak dobrze jak Stiletto.

Samolot przechwytujący klasy Saracen wymaga jednego dużego hangaru, posiada dwa średniej wielkości luki w dolnej części kadłuba.


Sugerowana Doktryna Postępowania

Saracen jest samolotem przechwytującym o dalekim zasięgu, dlatego powinien być używany do przechwytywania wyjątkowo odległych bądź szybkich statków wroga. W przeciwieństwie do statków Obcych, nie jest on spowalniany przez ziemską atmosferę, dlatego jest nieco szybszy od powietrznych pojazdów wroga, które udało nam się zaobserwować do tej pory. To powinno pozwolić na przechwycenie Obcych niezależnie od miejsca, w które się udają.

Jak zwykle nie można mówić o osiągach Saracena przeciwko pozaziemskim statkom bez solidnych danych z przynajmniej jednej realnej walki. Jednakże w przypadku odpowiednio dużej ilości lotów, Saracen powinien poradzić sobie z większością pojazdów wroga.


Dodatki

Brak.


Dane techniczne statku:

Rozmiar: 10 m x 27 m x 5 m

Prędkość przelotowa: 4,110 km/h

Prędkość maksymalna: 4,600 km/h

Zasięg: 10,000 km

Załoga i pasażerowie: 1 osoba załogi

Wyposażenie montowane: 2 średnie punkty montowania w dolnej części kadłuba (belly), 2 luki na dodatkowe wyposażenie, 1 system punktów mocowania pancerza


Linki

Inter saracen.jpg

See also Vehicles & UFOs