Translation talk:Craft ammo sparrowhawk txt/pl

From UFO:AI
Revision as of 13:23, 2 October 2010 by Bayo (talk | contribs) (moved Talk:Wyposażenie pojazdów powietrznych/Amunicja/Rakieta Sparrowhawk to Translation talk:Craft ammo sparrowhawk txt/pl: Normalize translation pages)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Specyfikacja techniczna: Rakieta Sparrowhawk

POZIOM DOSTĘPU: CZARNY

Jednostka interwencyjna PHALANX

Dokument techniczny, Kategoria Sigma – tylko do wglądu dowódcy

Sporządzony: 19 Marca 2084

Przez: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich




Przegląd

Rakieta Sparrowhawk, używana w systemie przeciwlotniczym Sparrowhawk.

Rakieta Sparrowhawk jest antykiem, który nigdy do końca nie wyszedł z fazy prototypu. Pierwszy raz testowano ją w 2019. Używała rewolucyjnego wówczas systemu rozpoznawania obrazów do ulepszenia starej technologii namierzania celów opartej na szukaniu kontrastów. Technika ta wykorzystuje zestaw kamer zamontowanych z przodu rakiety. Wbudowany komputer stara się odnaleźć punkt w obrazie, w którym kontrast zmienia się najszybciej, a potem stara się utrzymać kurs rakiety na tym punkcie. Rozwiązanie to stosowano głównie w rakietach powietrze-ziemia, gdyż istniały o wiele efektywniejsze metody namierzania działające przeciw ziemskim samolotom.

Program Sparrowhawk został anulowany na kilka miesięcy przed tym, kiedy byłby gotowy do wdrożenia do masowej produkcji. System był gotowy wdrożenia już wtedy, jest gotowy i teraz, gdy tak bardzo go potrzebujemy. Wskrzesiliśmy program Sparrowhawk. Narody Zjednoczone wyraziły zgodę na rozpoczęcie produkcji masowej.

Rakiety Sparrowhawk ładowane są do 7-pociskowych zasobników, które mogą być montowane w naszych myśliwcach. Zasięg rakiety przewyższa wszystkie inne rodzaje broni przeciwlotniczej, jakimi obecnie dysponujemy. Efektywny zasięg rakiet wynosi 12 kilometrów dzięki unikalnemu systemowi namierzania. Pocisk został odpowiednio przystosowany tak, by ciężko było dezaktywować go za pomocą broni EMP.

Pojedyncza rakieta waży około 65 kilogramów. W pełni załadowany zasobnik waży około 600 kilogramów.

Sugerowana Doktryna Postępowania

Rakiety Sparrowhawk powinny stanowić ważną część naszego planu obronnego. Każdy z naszych myśliwców powinien zostać wyposażony w przynajmniej jeden zasobnik. Możliwość „zmiękczenia” przeciwnika podczas zbliżania się do niego nie powinna zostać zignorowana. Średnia celność nie będzie zbyt wysoka - przewidujemy, że trafiać będzie jedna na dwanaście rakiet, ale, jak wspomniałem, kompensowane jest to dalekim zasięgiem.

W porównaniu z rakietami TR-20, zasięg rakiet Sparrowhawk jest większy o jakieś 8 kilometrów. Choć niekierowane rakiety są w stanie zadać przeciwnikowi o wiele większe obrażenia, jednak im bliżej nasi piloci muszą zbliżyć się do przeciwnika, tym większe ryzyko podejmują.

Teoretycznie możliwe jest obłożenie UFO gęstym ogniem Sparrowhawków, jeśli tylko zgrupujemy w jednym miejscu dość myśliwców. Aczkolwiek nasza dyrektor finansów wyraziła nieukrywane niezadowolenie tym pomysłem. Muszę przyznać, że ma trochę racji - jednak powinniśmy pamiętać o takiej opcji, gdybyśmy musieli możliwie szybko strącić jakiś wyjątkowo groźny pojazd z bezpiecznej odległości.

Dodatki

Brak.






Rodzaj uszkodzeń

Zdolność

Links