Translation:Ufo harvester txt/pl

From UFO:AI
Revision as of 13:13, 2 October 2010 by Bayo (talk | contribs) (moved UFO/Zniwiarz to Translation:Ufo harvester txt/pl: Normalize translation pages)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Hasło UFOpedii

Propozycja

DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: UFO – Żniwiarz


Dowódco, przechwyciliśmy nowy typ UFO. Przetransportowaliśmy je do naszego hangaru, gdzie zabezpieczone przebywa w tej chwili pod opieką naszych techników. To jedno z większych UFO, jakie dotąd oglądaliśmy, a na jego istotne znaczenie wskazują też raporty naszych pilotów, donoszące o jego uprzywilejowanej pozycji w formacjach obcych statków. Zbadanie tego statku i jego wyposażenia może pomóc nam znaleźć odpowiedź na to, jaka jest jego funkcja i czego właściwie Obcy szukają na Ziemi.

Jesteśmy gotowi rozłożyć obiekt na czynniki pierwsze i dokładnie przebadać; czekamy tylko na Pańską autoryzację.

--mjr Navarre


Wynik

DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Re: UFO – Żniwiarz


Dowódco, zakończyliśmy badania przechwyconego UFO.

Nadaliśmy mu roboczą nazwę „Żniwiarz”, gdyż dobrze opisuje ona funkcje, jakie rzeczony obiekt wykonuje na Ziemi. Wyposażony w zaawansowany system pionowego startu i lądowania (VTOL) oraz podwozie przystosowane do powierzchni naszej planety, opisywany statek służyć ma komandom Obcych (jak Pan wie, pod żadnym względem nieprzypominających E.T.) pozyskującym z Ziemi próbki biomasy, w tym żywych (i martwych) ludzi.

Dokładne zbadanie konstrukcji Żniwiarza postawiło pod znakiem zapytania naszą hipotezę, że statki Obcych wyposażane są jedynie w minimalne ilości antymaterii ze względów bezpieczeństwa. Tym razem mamy do czynienia z UFO szybszym i większym niż większość poprzednio przez nas zbadanych, a także wyposażonym w większe ilości antymaterii, której zbiornik otoczony jest wyjątkowo grubym i zaawansowanym technicznie pancerzem. Nawet gdyby doszło do bezpośredniego trafienia, większość energii eksplozji zostałaby zużyta na anihilację nadzwyczaj solidnego opancerzenia i elementów konstrukcyjnych. Żniwiarz może przewozić w swoim „baku” do 0.6 grama antymaterii, co w przypadku niekontrolowanego kontaktu z materią skutkowałoby wybuchem o sile około 25 kiloton trotylu.

Kokpit statku otoczony jest przez wyloty trzech systemów uzbrojenia. Do dwóch punktów podwieszenia zamontowano oglądane już przez nas w mniejszych UFO działa cząsteczkowe; jednak oprócz nich statek wyposażono także w nową broń - wyrzutnię rakiet o zaskakującej konstrukcji. Wykorzystuje ona niewielkie pociski rakietowe o niezwykle zaawansowanych systemach naprowadzania, napędzanych w ten sam sposób co i statki Obcych – poprzez reakcję antymaterii z materią. Szybkość tych rakiet jest niesłychana – wystarczy powiedzieć, że nie są one wyposażone w głowice bojowe, a ich efekt niszczący oparty jest na energii kinetycznej i ewentualnej eksplozji pozostałej antymaterii. Dokładne zbadanie tej wyrzutni rakiet powinno pojawić się wysoko na naszej liście priorytetów.

W powietrzu Żniwiarz stanowi prawdziwe zagrożenie dla naszych samolotów, a jego siła ognia znacznie przewyższa możliwości nawet najbardziej ofensywnie skonfigurowanych ziemskich myśliwców. Jedyne, co przemawia na naszą korzyść, to większe doświadczenie naszych pilotów w walce prowadzonej w atmosferze Ziemi i nieco mniejsza zdolność Żniwiarza do wykonywania szybkich ewolucji, niż miało to miejsce choćby w przypadku mniejszych UFO. Jeśli nasze myśliwce mają przechwytywać więcej UFO tego rodzaju, powinniśmy zadbać o to, by nasze statki były jak najlepiej przygotowane do prowadzenia walki manewrowej.

UFO typu Żniwiarz powinny być eliminowane w pierwszej kolejności – dopiero po ich unieszkodliwieniu nasi piloci mogą rozglądać się za innymi celami. Radzę potraktować poważnie tę uwagę.

Nasze badania sugerują, że większe UFO różnią się od mniejszych nie tylko rozmiarem, ale także poziomem zaawansowania technicznego. To zdecydowanie napawa niepokojem – wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości Obcy będą w stanie wystawić przeciwko nam statki, z którymi trudno będzie prowadzić wyrównaną walkę. Jak najszybciej powinniśmy zadbać o adaptację niektórych rozwiązań technologicznych ze statków Obcych w naszych myśliwcach. Musimy być przygotowani – jeśli stracimy kontrolę nad przestrzenią powietrzną Ziemi, przegramy tę wojnę.


--mjr Navarre

Statystyki UFO:


Rozmiar: Mały (12 m x 18 m x 6 m)

Prędkość przelotowa: +/- 2 200 km/h

Prędkość maksymalna: +/- 4 100 km/h

Załoga: maksymalnie do 12 Obcych

Uzbrojenie: 2 punkty podwieszenia dla działa cząsteczkowego, jeden punkt podwieszenia dla wyrzutni rakiet



Ufo harvester.jpg

See also Vehicles & UFOs