Translation:Inter dragon txt/pl

From UFO:AI
Revision as of 13:13, 2 October 2010 by Bayo (talk | contribs) (moved Pojazdy powietrzne/Samolot przechwytujacy klasa Dragon to Translation:Inter dragon txt/pl: Normalize translation pages)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Hasło UFOpedii

Propozycja

DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Propozycja: Samolot przechwytujący, klasa Dragon


Dowódco.

Jak wiadomo, Obcy prześcigają nas technologicznie na każdym polu, ale nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w powietrzu. Od samego początku wojny byliśmy w złej pozycji i pomimo wysiłków, niewiele w tej kwestii się polepszyło.

Jednakże ze względu na pewne zrozumienie obcych materiałów i sposobu, w jaki zachowują się w powietrzu, jak również silników i systemów paliwowych, uważam, że jesteśmy w stanie stworzyć nowy rodzaj samolotu przechwytującego wyłącznie dla PHALANX. Wierzymy, że łącząc Obcą technologię z porządnym, ludzkim wykonaniem, zaprojektujemy coś, co będzie znacznie lepsze od obecnie używanych maszyn, a jednocześnie wciąż opłacalne w wykonaniu i użytkowaniu.

Program wymaga znacznej ilości czasu laboratoryjnego, personelu i materiałów, ale jak zwykle możemy więcej zyskać, niż stracić. Sukces tego projektu może dać nadzieję w walce z zagrożeniem. Proszę dać znać, jak tylko będziemy mogli zacząć prace.


--mjr Paul Navarre



Wynik

DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Re: Samolot przechwytujący, klasa Dragon


Dowódco.

Z dumą prezentuję nowy samolot przechwytujący - klasa Dragon. Jak Pan widzi, zastosowaliśmy wiele pomysłów Obcych i, proszę mi wierzyć, opłacało się to.

Nowe technologie leżą u podstaw tego pojazdu. Dragon jest zbudowany z wewnętrznego szkieletu stworzonego z materiałów Obcych, zapewniającego wytrzymałość lekkiej warstwie zewnętrznej zbudowanej z nanorurek węglowych. Pozwala to na zamontowanie dwóch silników, a w rezultacie osiągnięcie prędkości i mocy niespotykanej wcześniej wśród naszych samolotów. Dzięki kierowanym do przodu skrzydłom osiągnęliśmy większą od pojazdów Obcych mobilność.

Trójskrzydłowy kadłub również został zainspirowany przez samoloty wroga, przecinające powietrze z niezwykłą gracją. Na górnych skrzydłach można zamontować małe, wciągane bronie, na dolnych - działka średniej wielkości, natomiast środkowe zaprojektowane zostały do przenoszenia głównego uzbrojenia, a od ich kształtu pochodzi nazwa samolotu.

Główną wadą Dragona jest to, że - podobnie jak UFO - potrzebuje on antymaterii, aby wzbić się w powietrze. Ze względu na wagę pojazdu nic innego nie byłoby w stanie tego dokonać. Biorąc pod uwagę niewielkie jej zasoby, możliwe, że cały zapas zostanie przeznaczony dla floty powietrznej. Dlatego też powinniśmy zastanowić się, gdzie ulokujemy Dragona, i rozważać, czy jego wylot w danej sytuacji jest niezbędny.

Proszę także pamiętać, że chociaż Dragon jest w stanie wejść na orbitę, nie ma możliwości lotu w kosmosie i pod żadnym pozorem nie powinien opuszczać górnych warstw atmosfery. Na chwilę obecną nie możemy za bardzo ryzykować. Jesteśmy inżynierami, nie czarodziejami.


--mjr Paul Navarre




Linki

Inter dragon.jpg

Zobacz również Vehicles & UFOs