Translation talk:Research/Antimatter extra/pl

From UFO:AI
Revision as of 00:25, 2 October 2010 by Bayo (talk | contribs) (moved Talk:Badania/Antymateria extra to Translation talk:Research/Antimatter extra/pl: Normalize translation pages)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Hasło UFOpedii

Propozycja

DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Propozycja: Antymateria

Kierując się niezwykle interesującymi znaleziskami, które odkryliśmy wewnątrz zwiadowczego pojazdu obcych, chciałbym prosić o Pańskie pozwolenie na wykorzystanie laboratoriów w celu dokonania bliższej analizy szerokiego wykorzystania przez obcych antymaterii oraz jego wpływ na toczącą się wojnę.

W związku z tym chciałbym sprawdzić, czy istnieje sposób na wytwarzanie i wykorzystanie antymaterii do naszych własnych celów. Zgodnie ze znanymi prawami fizyki anihilacja pary cząstka-antycząstka powoduje, że prawie cała masa biorąca udział w procesie jest zamieniana w energię,co pod względem wykorzystania antymaterii w charakterze paliwa daje najlepszy stosunek możliwy stosunek rozmiaru do ilości wytwarzanej energii. Zdolność do wykorzystania tej energii w stopniu, w jakim robią to obcy, wystrzeliłoby naszą technologię całe stulecia w przyszłość. Powinniśmy rozpocząć badania tak szybko, jak to tylko możliwe!

--Mjr Navarre

Wynik

DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Re: Antymateria


Nasze badania nad antymaterią zostały zakończone i jesteśmy gotowi do prezentacji wyników. Obawiam się, że są to w większości złe wieści.

Niestety, musimy przyznać, że obcy posiadają całe mnóstwo wiedzy, o której nie mamy pojęcia. Najlepiej odzwierciedla to fakt wykorzystywania przez nich antymaterii na tak dużą skalę. Ich zasoby wydają się być bardzo obfite; przynajmniej na tyle, aby wysyłać na Ziemię jednen statek po drugim, zużywając zbiorniki pełne antyprotonów. Z drugiej strony, nasze eksperymenty z antymaterią . . .

Dotychczasowe ziemskie badania nad antymaterią zostały zapoczątkowane pod koniec XX wieku i pozwoliły podczas pierwszego eksperymentu na wytworzenie w laboratorium fizyki cząstek elementarnych CERN w Genewie 9 (słownie: dziewięciu) atomów anty-wodoru; w kolejnych doświadczeniach ilość ta się zwiększała, ale wciąż liczona była w setkach. Dzisiaj jesteśmy już w stanie produkować ilości antyprotonów liczone w milionach, ale nie możemy zapominać przy tym, że wciąż mówimy o mikroskali. Milion antyprotonów to wciąż tylko niewiele więcej niż nic.

Największą przeszkodą w adaptacji antymaterii jako paliwa jest dostępność, a raczej jej niemal całkowity brak. Przebyliśmy długą drogę od roku 1995, ale nawet gdyby wszystkie ziemskie laboratoria fizyki wielkich energii zajęły się tylko i wyłącznie produkcją antyprotonów, uzyskanie jednego ich grama zabrałoby około... 80 milionów lat (!). Dla porównania – ilość zmagazynowanej antymaterii w jednym tylko UFO to dużo więcej, niż wyprodukowano na Ziemi przez ostatnie stulecie.

Kolejnym powodem do zmartwień jest fakt wykorzystywania antymaterii jako elementu składowych uzbrojenia obcych. Napędzane w ten sposób pociski to tylko wierzchołek góry lodowej; a co jeżeli zaczną używać antymaterii samej w sobie jako ładunków wybuchowych? To nie jedyna niepokojąca sugestia, jaką usłyszałem od moich podwładnych. Jeżeli o mnie chodzi, myślę że powinniśmy spróbować wyprzedzić obcych pod tym względem. Powinien zostać uruchomiony specjalny program zajmujący się badaniem broni bazującej na antymaterii - może się to okazać bardziej ekonomiczne niż przystosowanie obcych rakiet do wykorzystania w naszych myśliwcach.

Ludzkość ma wciąż do przebycia bardzo długą drogę w labiryncie fizyki, zanim będzie w stanie stworzyć technologię umożliwiającą produkowanie antyprotonów w ilościach niezbędnych do zasilania silników pojazdów. Głównym problemem jest niezdolność naszych laboratoriów do reprodukcji technologii obcych. Nie posiadamy żadnych informacji na temat pochodzenia (lub powstania) antymaterii używanej przez nich jako źródło energii. Dopóki ich nie zdobędziemy, wszelkie nasze wysiłki mające na celu odkrycie tej tajemnicy będą bezowocne.

Nasze jedyne osiągnięcia dotyczą sposobu obcych na magazynowanie antymaterii. Jesteśmy pewni, że potrafimy zastosować takie same techniki przechowywania, zamykając antycząstki w tzw. "butelce magnetycznej", w której wirować będą po zamkniętym torze ruchu. Pozwoli to na stworzenie specjalnych instalacji służących do bezpiecznego przechowywania maksymalnie 10 gramów antymaterii. W osobnym liście wysłałem Panu do przejrzenia plany takiej instalacji. Zaprojektowaliśmy również zbiorniki na antymaterię pasujące to naszych myśliwców, oczywiście po sporych modyfikacjach. Jasnym jest, że będziemy potrzebować pełnej wiedzy na temat silników obcych, zanim będziemy mogli rozpocząć ich asymilację.

Pomimo największych wysiłków i szczerych starań, nie jesteśmy w stanie reprodukować paliwa obcych. Jeżeli zdecydujemy się wykorzystać antymaterię w naszej technologii, będziemy całkowicie zależni od pozyskiwania jej ze statków i baz obcych. Brzmi to bardzo niebezpiecznie, jednak możemy nie mieć innego wyboru. Musimy zaadaptować tą technologię do naszych potrzeb tak szybko jak to tylko możliwe, jeżeli naprawdę chcemy powstrzymać inwazję.

--Mjr Navarre

Linki