Difference between revisions of "Translation talk:B missile txt/pl"
m (moved Talk:Moduły/Bateria Rakiet to Translation talk:B missile txt/pl: Normalize translation pages) |
(No difference)
|
Latest revision as of 12:58, 2 October 2010
Specyfikacja techniczna: Bateria Rakiet
POZIOM DOSTĘPU: CZARNY
Jednostka interwencyjna PHALANX
Dokument techniczny, Kategoria Sigma - tylko do wglądu dowódcy
Sporządzony: 18 Marca 2084
Przez: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich
Przegląd
Począwszy od czasów Drugiej Wojny Światowej rakiety stają się coraz groźniejszą bronią, podczas gdy środki przeciwdziałania temu zagrożeniu stały się efektywne dopiero od początku XXI wieku. W starciu dwóch sił, to atakujący ma zawszę przewagę. Jednakże nie powstrzymało to Obcych od wynalezienia środków obronnych przekraczających nasze najśmielsze wyobrażenia.
Przykład: jednostki GEU związały walką statek Obcych przy użyciu SAM (Surface-to-Air Missiles, rakiet ziemia-powietrze) w przestrzeni powietrznej Bonn. Z baterii rozmieszczonych w Europie wystrzelono czterdzieści rakiet, do dwóch namierzonych radarem maszyn Obcych. Następnie stacjonująca w pobliżu jednostka piechoty wystrzeliła od dwunastu do piętnastu rakiet z ręcznej broni przeciwlotniczej.
Ilość trafień? Jedno. Tylko jedno. UFO doznało niewielkiego spadku przyśpieszenia podczas lądowania w Bonn, a później wystartowało bez żadnych komplikacji.
Wniosek jest oczywisty: możliwości walki elektronicznej Obcych znacznie przekraczają nasze własne. Niemniej jednak my, w PHALANX, przebadaliśmy przypadek tego jedynego trafienia i nie była to kwestia szczęśliwego trafu. Stało się tak, gdyż UFO odsłoniło się z najmniej zabezpieczonego przed namierzeniem kąta w momencie unikania innych nadciągających rakiet, pozwalając tej jednej na osiągnięcie celu.
Dowodzi to, iż Obcy nie są nie do zranienia dla naszych rakiet. Po prostu potrzebujemy najlepszego sprzętu, aby sprostać zadaniu. W tym celu zaadaptowaliśmy plany starych baterii rakiet i przezbroiliśmy je w najnowsze wyrzutnie. Rezultaty są obiecujące.
Bateria zawiera 4 wyrzutnie, które „wyskakują” na powierzchnię w momencie namierzania celu. Każda wyrzutnia uzbrojona jest w 20 rakiet SAM AA51 „Cicada”. Są to najbardziej zaawansowane rakiety na Ziemi, posiadające więcej elektroniki niż Jumbo Jet, zaprojektowane do strącania z nieba wrogich samolotów bez względu na ich prędkość. Na dzień dzisiejszy na całej planecie nie znajdzie się lepszej broni defensywnej.
Przeciwko maszynom Obcych szanse na trafienie wciąż są niskie, lecz odpowiednia liczba rakiet doprowadzi do zadania przeciwnikowi uszkodzeń. Rakiety i ich elektronika są oczywiście bardzo drogie, w liczbie wymaganej do efektywnego związania walką nadciągających UFO pozostają poza naszymi możliwościami finansowymi. Na szczęście ONZ zgodziło się na swój koszt zaopatrywać nas ze swoich rezerw strategicznych we wszystkie standardowe rakiety SAM.
Sugerowana Doktryna Postępowania
Jeśli wybudujemy ten moduł w jednej z naszych baz, bateria rakiet może otrzymać rozkaz związania walką każdego UFO w zasięgu lub oczekiwania na moment, w którym cel UFO zostanie rozpoznany jako próba ataku na bazę. Ta decyzja należy do Dowódcy Bazy. Asystowanie naszym myśliwcom i „zmiękczanie” UFO przy pomocy rakiet SAM, pozwoli odciążyć naszych pilotów i ich maszyny, aczkolwiek należy pamiętać, że pomimo naszych największych starań nie jesteśmy w stanie całkowicie zakamuflować naszych wyrzutni rakiet. Powtarzające się na szeroką skalę salwy rakietowe zdradzą naszą pozycję prędzej czy później.
Bateria rakiet podczas ataku na bazę będzie pod zróżnicowanym zagrożeniem. Została zaprojektowana aby zapobiegać takim atakom; jeśli jednak któryś sforsuje naszą obronę, nie powinna znajdować się na liście celów, chyba że atakujący chcą utorować drogę dla posiłków. Jeśli zaistnieje taka sposobność bateria rakiet może okazać się interesującym celem; pomimo iż nasze rakiety są dobrze zabezpieczone, wystawienie ich na silny atak może doprowadzić do eksplozji. Wybuch wewnątrz baterii rakiet może mieć katastroficzne skutki zarówno dla samej instalacji, jak i dla całej bazy.
Dodatki
Brak.