Difference between revisions of "Translation talk:B large hangar txt/pl"
m (moved Talk:Moduły/Duży hangar to Translation talk:B large hangar txt/pl: Normalize translation pages) |
(No difference)
|
Latest revision as of 12:58, 2 October 2010
Projekty -- Duży hangar
POZIOM DOSTĘPU: CZARNY
Jednostka interwencyjna PHALANX
Dokument techniczny, Kategoria Sigma - tylko do wglądu dowódcy
Sporządzony: 11 Sierpień 2008
Przez: Gen. E. Baxter, Dowódca bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Pacyfiku
Przegląd
Restrukturyzacja naszej floty powietrznej wymusiła przeprojektowanie i przebudowę naszych hangarów. System PSL (Pionowy Start i Lądowanie) stosowany we wszystkich nowych samolotach PHALANX, umożliwił całkowite zrezygnowanie z pasów startowych. Pozwoliło to na umieszczenie instalacji hangaru w rzeczywistej bazie, zwiększając ich bezpieczeństwo oraz zmniejszając czas potrzebny na dotarcie do niej.
Duży hangar zapewnia podziemną przestrzeń niezbędną do przetrzymywania i serwisowania dużego samolotu PSL. Naprawy, przezbrajanie oraz tankowanie odbywają się w całości w mrokach podziemnej instalacji, a maszyna ujrzy światło dzienne dopiero podczas sekwencji startowej. Dach hangaru składa się, a następnie potężny hydrauliczny podnośnik wynosi samolot ponad jego poziom skąd może on bezpiecznie wystartować.
Dla procedur lądowania podnośnik wyposażony jest w kilka wysokich zaczepów, o które zahacza podwozie maszyny pilota, delikatnie ściągających maszynę w dół. Zaczepy potrafią inteligentnie dopasować swoją siłę, oraz przekazywać ją z haka do haka, aby prawidłowo ustabilizować podwozie do lądowania. Kiedy zaczepy schwytają samolot i osadzą go na platformie, wszystko co pilot musi zrobić to wyłączyć silnik. System jest prosty i łatwy w użyciu jak tylko pilot się z nim zapozna.
Praktycznie identyczny system zastosowano w małych hangarach.
W dużym hangarze nie mogą stacjonować małe maszyny ze względu na brak kompatybilności np. linii paliwowych.
Sugerowana Doktryna Postępowania
Główna funkcją dużego hangaru jest umożliwienie transportowcom błyskawicznego zrzutu piechoty w obszarze aktywności obcych. Alternatywnie, mogą w nim stacjonować i być serwisowane większe myśliwce. Proszę odwołać się do plików zawierających specyfikacje maszyn w celu zapoznania się z ich możliwościami i strategią.
Każda maszyna PHALANX wymaga odpowiedniej wielkości hangaru do jej przetrzymywania, serwisowania i dyslokacji.
Hangary są szczególnie podatnymi na ataki instalacjami, z powodu ich bezpośredniego połączenia z powierzchnią. Będą głównymi miejscami przez które rozpoczną szturm jednostki obcych. Są wysoce narażone na uszkodzenia, pełne środków wybuchowych i łatwopalnych takich jak paliwo lotnicze oraz różne rodzaje uzbrojenia. To nie koniec; każdy samolot znajdujący się w bazie, stanie się bardzo kuszącym celem, dotkliwe uszkodzenia naszych myśliwców, lub co gorsza transportowców, mogą wykluczyć nas z akcji na wiele tygodni.
Jeżeli jest to możliwe, wszystkie samoloty powinny zostać rozproszone przed spodziewanym atakiem i wyprowadzone z obszaru do czasu zakończenia walk. Mogą zostać zaatakowane przez zbliżające się UFO, ale będą miały szansę stawić im czoła. Jednakże, ta taktyka nie zawsze jest odpowiednia. Wysłanie naszych maszyn w pobliże ciężko uzbrojonych statków obcych, może dać bardziej katastrofalne rezultaty, niż pozostawienie ich w hangarach, gdzie stanowią kuszące cele.
Dodatki
Brak
>>>>>>>>>>>ZMIENIONA WERSJA--Sofanes 17:41, 9 May 2007 (CEST)
Specyfikacja techniczna: Duży Hangar
POZIOM DOSTĘPU: CZARNY
Jednostka interwencyjna PHALANX
Dokument techniczny, Kategoria Sigma - tylko do wglądu dowódcy
Sporządzony: 11 Sierpnia 2008
Przez: Gen. E. Baxter, Dowódca bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Pacyfiku
Przegląd
Restrukturyzacja naszej floty powietrznej wymusiła przeprojektowanie i przebudowę naszych hangarów. System VTOL (Vertical Take-Off and Landing - Pionowy Start i Lądowanie), stosowany we wszystkich nowych samolotach PHALANX, umożliwił całkowite zrezygnowanie z pasów startowych. Pozwoliło to na umieszczenie instalacji hangaru w rzeczywistej bazie, zwiększając bezpieczeństwo naszych pojazdów oraz zmniejszając czas potrzebny na wprowadzenie ich do akcji.
Duży hangar zapewnia podziemną przestrzeń niezbędną do przetrzymywania i serwisowania dużego samolotu VTOL. Naprawy, przezbrajanie oraz tankowanie odbywają się w całości ukryte w podziemnym pomieszczeniu, a maszyna ogląda światło dzienne dopiero podczas sekwencji startowej. W przypadku alarmu, dach hangaru składa się, a następnie potężny hydrauliczny podnośnik wynosi samolot ponad jego poziom, skąd może on bezpiecznie wystartować.
Podczas lądowania, podwozie maszyny pilota hamowane jest przez umieszczone na platformie podnośnika specjalnie zaprojektowane zaczepy, co pozwala na delikatnie ściągniecie statku na ziemię. Zaczepy potrafią inteligentnie dopasować swoją siłę, oraz przekazywać ją z haka do haka, zapewniając niezbędną stabilność. Na dobrą sprawę wszystko, co pilot musi zrobić podczas lądowania, to zawisnąć nad platformą i wyłączyć silnik. System jest prosty, łatwy w użyciu i niezawodny.
Praktycznie identyczny system zastosowano w małych hangarach.
W dużym hangarze nie mogą stacjonować małe maszyny ze względu na brak kompatybilności infrastruktury (np. linii paliwowych).
Sugerowana Doktryna Postępowania
Główna funkcją dużego hangaru jest umożliwienie transportowcom i myśliwcom szybkiego wejścia do akcji, bez względu na to, czy zadaniem będzie błyskawiczny zrzut piechoty w obszarze aktywności Obcych, czy misja przechwycenia wrogich UFO.
Każda maszyna PHALANX wymaga odpowiedniej wielkości hangaru do jej serwisowania i dyslokacji.
Hangary są szczególnie podatne na ataki z powodu ich bezpośredniego połączenia z powierzchnią. Z pewnością będą głównymi miejscami, przez które rozpoczną szturm jednostki Obcych. Wysoce narażone na uszkodzenia, pełne środków wybuchowych i łatwopalnych, takich jak paliwo lotnicze oraz różne rodzaje uzbrojenia, są bardzo kuszącym celem.
Co więcej, uszkodzenia naszych myśliwców lub - co gorsza - transportowców mogą wykluczyć nas z akcji na wiele tygodni. Powinniśmy o tym zawsze pamiętać i w miarę możliwości dbać o to, by wszystkie samoloty zostały ewakuowane przed spodziewanym atakiem i wyprowadzone z zagrożonego obszaru do czasu zakończenia walk. Mogą zostać zaatakowane przez zbliżające się UFO, ale przynajmniej będą wtedy miały szansę stawić im czoła. Tylko w przypadku rażącej dysproporcji sił pozostawiene naszych maszyn w hangarch może być lepszym pomysłem.
Dodatki
Brak