Difference between revisions of "Translation:Incgren txt/cs"
m (moved Vybavení/Ruzné/Zápalný granát to Translation:Incgren txt/cs: Normalize translation pages) |
(No difference)
|
Latest revision as of 12:35, 2 October 2010
Technické Specifikace: Zápalný granát
STUPEŇ UTAJENÍ: ŽLUTÁ
PHALANX -- Jednotka pro boj s mimozemšťany
Technická dokumentace, prověření Delta
Zaznamenáno: 20. března 2084
Kým: Velitel Paul Navarre, VaV: technické oddělení, PHALANX, Velení atlantických operací
Přehled
Cizácký útok na Bombaj nám bolestivě ozřejmil naši situaci. Jejich technologie jsou daleko pokročilejší než naše. Naprostá neschopnost jednotek Společenství otupit ostří Bombajské ofenzívy odhalila zásadní chyby soudobého vojenského výcviku a vybavení. Přišli o tři prapory a postup cizáků pouze zastavili, aniž by způsobili vážnější ztráty. PHALANX musí překonat tyto nepříznivé okolnosti a k tomu potřebujeme to nejlepší, co lidská technika může nabídnout.
Program Excalibur byl spuštěn za účelem nalezení nejúčinnějších pozemských zbraní porovnáním jejich výrobních standardů, odolnosti, zkušeností z nasazení a bojovou účinností v situacích, kdy se nám podařilo bojovat proti cizákům.
Zápalné granáty jsou zbraně pro zabrání území (area-denial) tím, že pokryjí rozsáhlý kus země žhavými plameny, které je skoro nemožné uhasit. Po hodu tělo granátu exploduje a pokryje hořící látkou okolní oblast -- a každého , kdo má tu smůlu, že se v ní nachází. Vlastní náplň je modifikace směsi, která se používá už od druhé světové války; termit, barit dusičný, síra a přilnavý agent. Časový zápalovač granátu je spuštěn vytáhnutím kroužku přepravní pojistky a uvolněním páky vrhové pojistky, k uvolnění dojde obvykle při vržení granátu. Výbuch nastává po několika vteřinách.
Standardní americký granát M71 se skládá z jádra z trhaviny C8, vnitřní vrstvy zápalného agentu a vnějšího umělohmotného pláště, který sice nevytváří žádné střepiny, ale zato nezpomaluje ani jinak nebrání rozmetání náplně do širokého okolí. M71 má hladký plášť válcového tvaru, na rozdíl od "ananasových" granátů z druhé světové války, aby jej bylo možné snadno koulet po různých podkladech.
Jako u všech ručních granátů je dosah omezený, ale i tak mohou být zásadním nástrojem pro dosažení kontroly nad bojištěm.
Taktická doporučení
Zápalné granáty jsou taktické zbraně, které by se měly použít na zabránění pohybu nepřítele nebo jeho nahnání na nevýhodné místo. Nelze je vrhnout na velkou vzdálenost, ale můžou posloužit k zablokování ústupové cesty, vyprázdnění místností anebo prostě k uvěznění nepřítele ve žhnoucím pekle.
Je třeba dát pozor na to, aby v cílové oblasti nebyli vlastní vojáci nebo dokonce civilisté, neboť účinek termitového koktejlu na lidskou tkáň je obzvláštní noční můra pro vztahy s veřejností. V takových případech se nasazení smrtícího granátu silně nedoporučuje a měla by se raději dát přednost oslepujícímu granátu.
Navrhujeme, aby každý voják nevyzbrojený těžkou zbraní byl vybaven minimálně jedním granátem některého druhu, ať už zápalným, tříštivým, oslepujícím nebo jiným, pro případ potřeby. Doporučujeme dva a více.
Dodatky
Žádné.