Difference between revisions of "Translation talk:Pbeampistol txt/pl"
m (moved Talk:Ekwipunek/Broń dodatkowa/Pistolet cząsteczkowy to Translation talk:Pbeampistol txt/pl: Normalize translation pages) |
(No difference)
|
Latest revision as of 12:32, 2 October 2010
Hasło UFOpedii
Propozycja
DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich
OD: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich
DATA: %02i %s %i
TEMAT: Propozycja: Artefakt Obcych – Pistolet cząsteczkowy
Dowódco,
Podczas jednej z ostatnich misji bojowych nasi żołnierze zetknęli się z zupełnie nowym typem pistoletu używanego przez Obcych, strzelającym skupionym promieniem cząstek o bardzo wysokiej energii. Nowa broń wydaje się być dużo groźniejsza niż porównywalne uzbrojenie laserowe, czy plazmowe. Wstępne testy jej skuteczności względem pancerzy bojowych używanych przez naszych żołnierzy przynoszą przerażające rezultaty. Powinniśmy podjąć dokładne badania tak szybko, jak to możliwe.
Prace ruszą, jak tylko otrzymamy Pańską autoryzację.
--Mjr Navarre
Wynik
DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich
OD: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich
DATA: %02i %s %i
TEMAT: Re: Artefakt Obcych – Pistolet cząsteczkowy
Dowódco, przesyłam podsumowanie badań pistoletu cząsteczkowego pozyskanego od Obcych.
Nasze najgorsze przewidywania powoli się ziszczają – technologie, z jakich korzystają Obcy, daleko wykraczają poza możliwość konstrukcji Kerrnoży, czy uzbrojenia opartego na generowaniu plazmy. Broń cząsteczkowa reprezentuje poziom wiedzy, do którego trudno nawet nam się zbliżyć. Rozumiemy mniej więcej zasadę jej działania, jednak nie każdy z komponentów będziemy w stanie zduplikować.
Broń ta wykorzystuje strumień rozpędzonych prawie do prędkości światła cząsteczek. Dzięki ich ekstremalnej prędkości strumień cząsteczkowy niesie olbrzymią energię kinetyczną. Do tej pory technologia ta była wykorzystywana przez Obcych tylko w uzbrojeniu ich statków; najwyraźniej jednak zaadaptowanie jej na potrzeby broni ręcznej nie stanowiło dla nich dużego problemu.
Konstrukcja samego pistoletu, na pierwszy rzut oka nie kryje wielu tajemnic – podstawowy mechanizm to układ soczewek elektrostatycznych i magnesów, skupiających i ukierunkowujących promień cząsteczek. Ogniwo zasilające, dla kontrastu, to prawdziwy majstersztyk. Magazynuje i przekazuje olbrzymie ilości energii, jednak sposób, w jaki to się odbywa, jest dla nas tajemnicą. Z przykrością stwierdzam, że nie udało się nam nawet zdeaktywować magazynka po jego prawdopodobnym zużyciu (kiedy pistolet przestał się uruchamiać po naciśnięciu spustu); odczyty naszych instrumentów wskazywały, że ilość zmagazynowanej energii wciąż może być piekielnie niebezpieczna, jeśli spróbujemy rozłożyć go na czynniki pierwsze. Potrzebujemy więcej czasu na dodatkowe badania, jeśli mamy posunąć się do przodu w tej kwestii, i dużo, dużo więcej czasu i środków, jeśli mamy pokusić się o jego zduplikowanie.
Jeśli mogę się tak wyrazić, pistolet cząsteczkowy to doprawdy broń z innej planety, jeśli chodzi o jego efektywność bojową. Jedno bezpośrednie trafienie, nawet w standardowo opancerzony cel, i jest on wyeliminowany z pola walki. Dobrze, że tymi „standardowo opancerzonymi celami” na polu walki nie będą już tylko nasi żołnierze. Jedyne wady tej broni to nieco niższa celność, niż naszych laserowych pistoletów, i duży odrzut, utrudniający oddawanie strzałów natychmiast jeden po drugim.
Napisałem „duży odrzut”? Powinienem raczej powiedzieć: ekstremalnie duży odrzut, któremu żołnierz o przeciętnych warunkach fizycznych nie będzie w stanie sprostać, tzn. prowadzić celnego ognia. Doradzamy wyekwipowanie w pistolety cząsteczkowe tylko najsilniejszych żołnierzy.
Pistolet cząsteczkowy może być odtąd używany przez naszych żołnierzy. Jeśli chodzi o dalsze badania nad ogniwem zasilającym tę broń, o postępach w badaniach będę informował na bieżąco.
--Mjr Navarre