Difference between revisions of "Translation talk:Shotgun2 txt/pl"
m (moved Talk:Ekwipunek/Broń podstawowa/Strzelba to Translation talk:Shotgun2 txt/pl: Normalize translation pages) |
(No difference)
|
Latest revision as of 12:31, 2 October 2010
Specyfikacja techniczna: Strzelba
POZIOM DOSTĘPU: ŻÓŁTY
Jednostka interwencyjna PHALANX
Dokument techniczny, Kategoria Delta
Sporządzony: 20 Marca 2084
Przez: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich
Przegląd
Atak Obcych przeprowadzony na Bombaj jasno dowiódł niewątpliwej przewagi technologicznej wroga. Niezdolność wojsk Sprzymierzonych do uzyskania wymiernych efektów bojowych podczas próby kontrofensywy ujawniła poważne słabości dotychczas stosowanych środków uzbrojenia i treningu taktycznego. Kompletne wykrwawienie trzech doborowych batalionów pozwoliło jedynie powstrzymać niewielkie siły obcych, praktycznie nie zadając przeciwnikowi poważniejszych strat. Zadaniem nowo tworzonych sił PHALANX będzie zmiana tych statystyk na naszą korzyść; do tego potrzebne będzie wszystko, co dzisiejsza ziemska technologia ma do zaoferowania.
Powołanie do życia programu "Excalibur" ma na celu zaprojektowanie i stworzenie broni (oraz innych środków nowoczesnego wyposażenia takich jak np. osobiste pancerze), pozwalających na nawiązanie skutecznej i równorzędnej walki z Obcymi. Środki te projektowane są pod kątem podniesienia efektywności żołnierzy w boju oraz zwiększenia ich szans na przetrwanie podczas starcia.
Atak na Bombaj, a także raporty o innych starciach z Obcymi wskazują, że ci ostatni najczęściej obierają za cel rejony o gęstym zaludnieniu. Przeważająca większość dotychczasowych potyczek z Obcymi odbywała się w specyficznych realiach walki w mieście. Nie pozostało to niezauważone w konkluzjach Programu Excalibur, dla potrzeb którego przeanalizowano i wyselekcjonowano uzbrojenie o największej bojowej efektywności w starciu na średnie i krótkie dystanse.
Zaprojektowana przez włoskich rusznikarzy strzelba Rossi AAA zapracowała sobie na znakomitą opinię wśród używających jej funkcjonariuszy oddziałów policyjnych i antyterrostycznych. Popularność, którą cieszy się ta broń związana jest ściśle z pewną unikalną cechą konstrukcyjną, a dokładniej – niespotykanym systemem pozwalającym na błyskawiczną (za przesunięciem wygodnie umieszczonej przy kolbie dźwigni) zmianę gwintowania lufy, a nawet, w ograniczonym zakresie, na zmianę jej średnicy. Wszystko to decyduje o nadzwyczajnej uniwersalności amunicyjnej opisywanej strzelby – może ona korzystać właściwie z każdego rodzaju ładunków dla strzelb, dostępnym na rynku. Jednocześnie, możliwość zmiany wewnętrznego gwintu lufy z gładkiego na profilowany (można go porównać do połowy skoku bardzo długiej śruby) umożliwia przemianę strzelby z broni przeznaczonej wyłącznie do walki wręcz w oręż zdolny do celnego ognia na nieco dłuższym dystansie.
Podstawowym typem amunicji dla strzelby Rossi AAA pozostają fleszetki kalibru 12mm. Każdy z ładunków zawiera 8 stalowych odłamków z skrzydełkowatymi stabilizatorami aerodynamicznymi, zwiększającymi precyzję lotu. Ze względu na niską prędkość wylotową przy wystrzale, podczas penetracji pancerza lub tkanek odłamki łatwo ulegają odkształceniom, powodując poważne obrażenia. Jest to bardzo groźna amunicja na krótki dystans; na nieco większe odległości powinno się używać innego typu ładunków.
Podsumowując, Rossi AAA jest znakomitą i wysoce uniwersalną bronią przeznaczoną przede wszystkim do walki na krótki dystans. Oferuje większy zasięg niż miotacz ognia CRC-FL i większą siłę ognia, niż pistolet maszynowy CRC-8, pozwalając naszym żołnierzom na większy wybór broni w tej klasie.
W specyfikacji wewnętrznej PHALANX opisywana strzelba została sklasyfikowana jako CRC-212.
Sugerowana Doktryna Postępowania
CRC-212 powinna być używana przede wszystkim w walce na bliski dystans (np. w warunkach miejskich); pomimo tego, że przy użyciu odpowiedniej amunicji jej zasięg może być zwiększony do średnich odległości. W ostatnim przypadku efektywność broni spada jednak do poziomu przeciętnego.
Dodatki
Brak.