Difference between revisions of "Translation talk:Kerrblade txt/pl"

From UFO:AI
Jump to navigation Jump to search
 
(No difference)

Latest revision as of 12:31, 2 October 2010

Hasło UFOpedii

Propozycja

DO: Dowódca Bazy, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Propozycja: Artefakt Obcych - Kerrnóż

Dowódco, z pola walki udało nam się pozyskać nieznaną dotąd broń Obcych. Używając definicji słownikowej, wypada nazwać ją „nożem”, jednak tak naprawdę bardziej odpowiednie byłoby stworzenie nowej kategorii, by opisać jej nieprawdopodobne właściwości. Ostrze charakteryzuje się doprawdy niesłychaną ostrością; stalową blachę przecina z niewiele większą trudnością, niż nasz noż bojowy - papier. Żołnierze, którzy obserwowali, jaki użytek w walce wręcz robią z niego Obcy, nadali mu dość makabryczną nazwę „Kerrnóż”. Makabryczną, ponieważ pierwszy człon tej nazwy nawiązuje ponoć do odgłosu, jaki wydaje przecinany nim Pancerz Bojowy.

Dokładne przestudiowanie, jaka technologia leży u podstaw wytworzenia ostrza o takim poziomie ostrości powinno trafić na listę naszych priorytetów tak szybko, jak to możliwe. Wyniki tych badań mogą przysłużyć się zaadaptowaniu tej broni dla naszych potrzeb, bądź pozwolić na zaprojektowanie jej odpowiednika; w każdym przypadku zwiększając szanse naszych żołnierzy na przeżycie walki wręcz podczas starcia z Obcymi.


--Mjr Navarre


Wynik

DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

OD: Mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich

DATA: %02i %s %i

TEMAT: Re: Artefakt Obcych - Kerrnóż


Dowódco, poniżej przedstawiam raport z badań nad nowym typem ostrza używanym przez Obcych. Jesteśmy przekonani o jednym - Kerrnóż nie jest li tylko prostym odpowiednikiem naszego noża bojowego.

Badane ostrze cechuje się zaskakującą lekkością i nie zawiera nawet kawałka metalu w formie litej, a wykonane zostało z tworzywa o unikalnej kompozycji węglików i wysokocząsteczkowych plastików. Materiał ten jest ze wszech miar interesujący i warty bardziej dokładnego zbadania w przyszłości; jego niesłychana twardość i sprężystość, decydująca o olbrzymiej odporności na odkształcenia, z pewnością znalazłaby wiele technologicznych zastosowań.

Kerrnóż, na pierwszy rzut oka przypominający zakrzywiony miecz Saracenów rodem z „Pieśni o Rolandzie”, przy nieco już dokładniejszych oględzinach przywodzi raczej na myśl literaturę fantasy. Zdecydowanie nie wygląda na to, by był przeznaczony dla ludzkiej dłoni; jest na to zbyt duży, nieporęczny i nienajlepiej wyważony.

Co ciekawe, dokładna analiza filmów i raportów z walk z Obcymi doprowadziła nas do wniosku, że Kerrnóż nie był projektowany oryginalnie jako narzędzie do walki wręcz. Sposób, w jaki trzymają i używają go żołnierze Obcych zdawał się potwierdzać, że również dla nich nie jest to nadzwyczaj wygodna broń, używana w walce najwyraźniej przede wszystkim ze względu na swoją niesłychaną ostrość.

Idąc tym tropem, udało nam się odkryć dosyć nieprzyjemną prawdę – oryginalną funkcją, dla jakiej Kerrnóż został zaprojektowany, jest dokonywanie sekcji. Sekcji organizmów ludzkich.

Przy użyciu tego narzędzia, rozcięcie klatki piersiowej jest równie proste, jak otwarcie puszki sardynek. Na szczęście, nie zawsze to ludzka klatka piersiowa musi być rozcinana, prawda...? Dokonaliśmy niewielkich przeróbek rękojeści, dzięki czemu Kerrnóż może być już używany przez naszych żołnierzy.

Pewną niedogodnością są jego rozmiary; jest on za duży by dał się zatknąć za pasem czy schować w ładownicy; mieści się tylko w plecaku. Ta drobna wada nie powinna jednak przesłaniać faktu, że w tej chwili jest to najlepsza broń do walki w zwarciu w całym naszym arsenale.

--Mjr Navarre


Typ uszkodzeń

Zdolność


Linki