Difference between revisions of "Wyposażenie pojazdów powietrznych/Broń/Działo laserowe"
m (updated version according to Nidhogr concern) |
(No difference)
|
Latest revision as of 10:51, 26 March 2010
Hasło UFOpedii
Propozycja
DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.
OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.
DATA: %02i %s %i
TEMAT: Propozycja: Działo laserowe
Dowódco.
Przedstawiam kolejną propozycję badań z zakresu broni laserowej. Każda z nich, niestety, musi być rozpatrywana oddzielnie ze względu na różnice technologiczne: rozmiar broni, zapotrzebowanie na energię, złożoność i systemy z nią związane.
Działo laserowe jest bezsprzecznie najpotężniejszym rozwinięciem technologii laserowej. Podobnie jak broń będąca na wyposażeniu piechoty, będzie ono zasilane dzięki reakcjom deuterowo-fluorkowym, tyle że na dużo większą skalę, dodatkowo zwiększoną przez systemy zamontowane na samolotach. Rozważamy wiele interesujących pomysłów.
Niewątpliwie stworzenie tego działa będzie największym wyzwaniem w dziedzinie technologii laserowej. Musi ono być wystarczająco potężne, aby mogło przedrzeć się przez wiele kilometrów atmosfery (co wiąże się z koniecznością zniwelowania wpływu pary wodnej i innych zanieczyszczeń w niej istniejących) i posiadać energię wystarczającą do przecięcia kadłuba UFO. Taką moc udało się uzyskać już wcześniej w ogromnych instalacjach montowanych na jumbo jetach, ale nigdy w systemie na tyle małym, aby można go było zastosować w myśliwcach.
Produkt końcowy powinien móc związać walką UFO i razić go z ogromną precyzją. Jego zasięg będzie dużo większy od działa SHIVA i pomimo niewielkich uszkodzeń oczekujemy, iż możliwość prowadzenia ciągłego ognia zrekompensuje tę wadę z nawiązką.
Proszę o zezwolenie na rozpoczęcie badań.
--mjr Paul Navarre
Wynik
DO: Dowódca Bazy, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.
OD: mjr Paul Navarre, JBR: Dział Inżynieryjny, PHALANX, Dowództwo Operacji Atlantyckich.
DATA: %02i %s %i
TEMAT: Propozycja: Re: Działo laserowe
Dowódco.
Przedstawiam raport dot. naszego ostatniego projektu broni laserowych. Stworzyliśmy prototyp działa laserowego i jesteśmy gotowi do produkcji tego typu uzbrojenia.
Osiągnęliśmy założone cele: ciągłą falę, zasilanie deuterowo-fluorkowe dużej mocy, zdolność namierzania i atakowania UFO w promieniu 5 km. Celność jest wyśmienita, zmniejszają ją tylko wrogie systemy walki elektronicznej, nie ma na nią wpływu zasięg. Promień lasera biegnie wprost do celu i pokonuje cały dystans niemal natychmiast, co uniemożliwia wykonanie skutecznych manewrów unikowych.
Niestety zanieczyszczenia atmosferyczne nadal stwarzają duży problem: im większą odległość promień lasera ma do pokonania przez nie, tym mniejsza jego moc w celu. Przy dystansie 5 km potrzeba 32 sekundy ciągłego ognia w to samo miejsce, aby przedziurawić poszycie UFO. Rzadko będziemy mieli tyle czasu na atak. Kompromisem między zasięgiem a zadawanymi uszkodzeniami jest prowadzenie ognia z odległości 2-3 km. Średnia skuteczność ognia w takim przypadku jest niewiele niższa od skuteczności działa SHIVA, ale zasięg jest większy o ok. 1,5 km.
Działo posiada zintegrowany pakiet FD pozwalający na prowadzenie 30-minutowego ognia ciągłego. Ze względu na niebezpieczeństwo trzymania tych substancji w bazie i dostęp do dużych, zewnętrznych składów wszystkich potrzebnych składników, nie musimy mieć na miejscu amunicji.
Wdrożenie broni zależy tylko od Pana. Chciałbym jednak zarekomendować wymianę dział SHIVA na laserowe w całej flocie za wyjątkiem samolotów przeznaczonych ściśle do walki na małych dystansach. Wszystko, co charakteryzuje się mniejszą manewrowością od UFO, będzie miało spore trudności z namierzaniem za pomocą działa SHIVA, więc laser oferuje dużo lepsze rozwiązanie o niemal takiej samej mocy.
--mjr Paul Navarre